از بلاک چین تا روابط انسان و حشرات در نمایشگاه بین المللی محیط زیست

به گزارش پریها، تهران- خبرنگاران- دبیر هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، جزئیات برنامه کارگاه ها و مناظره های این نمایشگاه را خاطرنشان کرد و از طرح موضوعات مختلف همچون فناوری بلاک چین در آینده کره زمین تا رابطه انسان با حشرات و راهکارهای مقابله با آلودگی هوا در این رویداد اطلاع داد.

از بلاک چین تا روابط انسان و حشرات در نمایشگاه بین المللی محیط زیست

به گزارش پریها از ستاد خبری هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، آرزو آقامحمدی در تشریح برنامه های هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست گفت: این نمایشگاه از صبح روز شنبه 24 فروردین ماه، کار خود را شروع می نماید که با توجه به رویکرد راهبردی نمایشگاه سال جاری، کارگاه های متنوع آموزشی و مناظره های دانشجویی با نگاهی نو و کاربردی به مسائل محیط زیستی برگزار خواهد شد.

وی شرح داد: در روز نخست برگزاری نمایشگاه، کارگاه های آموزشی با موضوع بطری های آب معدنی یا دستگاه تصفیه آب خانگی، مدیریت سبز، سبک زندگی آگاهانه و مسئولانه و ارزیابی اثرات زیست محیطی طرح های توسعه در کافه مصاحبه برگزار خواهد شد.

آقامحمدی ادامه داد: همچنین در این روز، در پاتوق سبز، میزبان مناظره تخصصی خودکفایی در محصولات کشاورزی رویکردی اشتباه است خواهیم بود و کارگاه های آموزشی محیط زیست، سیلاب و مسئولیت اجتماعی، آشنایی با پرماکالچر و کشاورزی همسو با طبیعت و گردشگری پایدار و معیشت جوامع محلی از دیگر برنامه های روز نخست خواهد بود.

وی با بیان اینکه در روز دوم نمایشگاه هم شاهد برگزاری کارگاه های متنوعی خواهیم بود، گفت: در این روز، کارگاه های آموزشی افزایش محصولات کشاورزی و بازچرخانی آب استخرهای پرورش ماهی قزل آلا، شناخت و کشت گیاهان دارویی با رویکرد اکولوژیکی و مالی در مراتع و جنگل های کشور، توسعه پایدار و سازمان های مردم نهاد و تنوع زیستی کشاورزی در محل کافه گفت وگو برگزار می گردد.

آقامحمدی ادامه داد: مناظره دانشجویی عامل اصلی نابودی دریاچه ارومیه خشک سالی و عوامل طبیعی است، پنل حمل ونقل پایدار و آینده خودروهای برقی در توسعه حمل ونقل عمومی و کارگاه آموزشی محصول سبز نیز از دیگر برنامه های دومین روز نمایشگاه است که در پاتوق سبز برگزار می گردد.

به گفته دبیر هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، کارگاه آموزشی شیوه های کشاورزی در زیست بوم های خشک، کارگاه آموزشی تصفیه پساب کارخانه ها و بازچرخانی آب تصفیه شده، کارگاه آموزشی رد پای کربن، کارگاه آموزشی مالیات سبز و مالیات مستقیم و کارگاه آموزشی روابط انسان، حشرات و مراتع نیز از جمله برنامه های روز سوم برگزاری نمایشگاه است.

آقامحمدی با بیان اینکه در روز سوم، کارگاه آموزشی فنّاوری بلاک چین و آینده سیاره زمین، پنل نقدی بر مصوبه بازنگری و اصلاح قانون برج باغ ها و پنل سیل، مردم و طبیعت برگزار خواهد شد، از برگزاری مناظره دانشجویی با عنوان راه حل مناسب کاهش آلودگی هوا در شهر تهران آزادسازی قیمت حامل های انرژی است در پاتوق سبز اطلاع داد.

در روز چهارم و پایانی نمایشگاه بین المللی محیط زیست نیز کارگاه های آموزشی روش های کشاورزی سازگار با اقلیم، مدیریت مصرف و پایداری محیط زیستی، تفاوت سبک زندگی لاکچری و آگاهانه و کارگاه آموزشی ردپای آب در کافه گفت وگو برگزار می گردد.

همچنین پاتوق سبز در این روز میزبان مناظره دانشجویی با موضوع برای رسیدن به توسعه پایدار ارتقای فرهنگ مردم مهم تر از مدیریت منابع تردیدناپذیر است، پنل تجربه تعامل محلی برای ارتقاء کیفیت محیط زیست؛ تجربه فرحزاد و پنل نقش مشارکت های مردمی در حفاظت از خواهد بود.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از روز شنبه 24 فروردین ماه به مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپاست و عواید حاصل از این نمایشگاه به سیل زدگان حوادث اخیر کشور اهدا می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2293

به "از بلاک چین تا روابط انسان و حشرات در نمایشگاه بین المللی محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بلاک چین تا روابط انسان و حشرات در نمایشگاه بین المللی محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید