90 سمن فعال در کرمان وجود دارد، طراحی 500 برنامه ویژه دهه فجر

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، محمدتقی امیری خراسانی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری گفت: استان کرمان در بهمن ماه میزبان دومین مجمع ملی سمن های جوانان ایران است و سال گذشته اولین مجمع در استان فارس برگزار گردید.

90 سمن فعال در کرمان وجود دارد، طراحی 500 برنامه ویژه دهه فجر

وی با اشاره به برگزاری اولین دوره انتخابات هییت رئیسه ملی سمن ها در کرمان، اضافه کرد: هر استان سمن های جوانان دارد و پیش احتیاج اصلی سمن ها بازه سنی 19 تا 29 سال است.

امیری خراسانی از وجود 90 سمن فعال در استان کرمان اطلاع داد و اضافه کرد: در دولت دوازدهم در زمینه سمن ها گام ویژه ای بر داشته شده است و به دنبال این هستیم تعداد سمن ها را تا سال 1400 به 170 سمن در سطح استان برسانیم.

مدیرکل ورزش و جوانان بیان نمود: سمن های جوان اعتبار نامه خود را از وزارت ورزش و جوانان می گیرند و هر چند سمن های داریم که اعتبارنامه خود را از وزارت کشور دریافت می نمایند.

وی گفت: سمن های استان کرمان جلسه تشکیل می دهند و از بین اعضای خود هیئت ریئسه را تشکیل می دهند و هیئت رئیسه های استانی برای دومین بار در کرمان دور هم جمع می شوند و هیئت رئیسه ملی را تشکیل خواهند داد.

امیری خراسانی با اشاره به اینکه هیئت رئیسه ملی 9 نفر عضو دارد، اضافه کرد: از هر استان یک نفر به عنوان کاندیدا معرفی می گردد و در نهایت از بین 31 نفر کاندیدا 9 نفر رای می آورند .

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان داشت: به گفته معاون امور ساماندهی جوانان وزارت و ورزش و جوانان برای اولین بار چنین انتخاباتی در ادوار تاریخ در کشور برای جوانان برگزار می گردد و این یک افتخار این است که در کرمان برگز ار می گردد.

وی اضافه کرد: استان های دیگر فشار می آوردند که دومین مجمع سمن ها در استان های آنها برگزار گردد و دلیل برگزاری دومین مجمع سالیانه سمن های جوان در کرمان لابی کاری نیست.

وی ادامه داد: در این دو سال فعالیت ها و عملکرد ما در حوزه جوانان باعث شد بتوانیم وزارتخانه را مجاب کنیم این میزبانی را به استان کرمان واگذار کند؛ زیرا کرمان پهناورترین استان کشور و یکی از محرومترین استان ها اما با ظرفیت بالاست.

امیری خراسانی مطرح کرد: در سال گذشته پیشرفت در تشکیل ستاد ساماندهی استان و شهرستانی کرمان با 400 درصد پیشرفت رتبه اول را کسب کردیم و در سال 97 در هفته جوان از بعد انجام کمیتی و کیفیتی برنامه های حوزه جوانان که توسط خود سمن ها برگزار گردید رتبه دوم کشور را به دست آوردیم.

وی گفت: سمن های استان کرمان به تمام معنا اقتصاد مقاومتی را اجرایی کردند و پولی که وزارت ورزش و جوانان در اختیا ما در این زمینه گذاشته بود حدود 40 میلیون تومان بود؛ اما بعضی استان ها در این زمینه 500 میلیون هزینه تومان نموده اند اما در رتبه ها پایین تر از ما قرار گرفتند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان توضیح داد: در نیمه اول امسال در زمینه صدور اعتبارنامه سمن های جوان رتبه دوم کشوری را کسب نموده ایم و همچنین در زمینه صدور اعتبارنامه سمن های جوان در حوزه فعالیت امور بانوان رتبه دوم را کسب کردیم.

امیری خراسانی بیان داست: در حال حاضر در امور جوانان مسائل فراوانی داریم اما همه مسایل مربوط به وزارت ورزش نیست بر اساس تعاریفی که وجود دارد وظیفه وزارت ورزش و معاونت ساماندهی امور جوانان به خودباوری رساندن حوزه جوانان است که سمن ها باید به سمتی بروند که تصدی گری را از دولت بگیرند و مسائل را حل نمایند.

وی ادامه داد: بعضی مسایل مانند بحث مسکن، اشتغال، ازدواج را نباید ما پیگیری کنیم، رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان در استان استاندار، دبیر مدیرکل ورزش و جوانان، اعضا مدیرکل های دستگاه های مختلف هستند که تصمیم گیری برای حل مسائل جوان در این ستاد انجام می گردد.

امیری خراسانی تا کید کرد: از اصحاب رسانه درخواست دارم با پیگیری و تاکیدات خود استانداران و فرمانداران را ترغیب به تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان استانی و شهرستانی کنید؛ در بحث اشتغال و کار ابزار دست من نیست.

وی گفت: باید همه دستگاه ها در کنار هم باشد تا بتوان مسائل امور جوانان را حل کرد و در مجموع در امور جوانان اتفاقات خوبی اتفاق افتاده و سعی کردیم تا جایی که امکان دارد، امور جوانان از زیر سایه ورزش خارج گردد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از طراحی 500 برنامه های برای چهلمین سالگرد انقلاب اطلاع داد و اضافه کرد: از سال گذشته چهلمین کمیته فجر را برای جمع بندی و اتمام پر وژه های نیمه تمام تشکیل دادیم و الحمدالله خیلی از پروژه های نیمه تمام را به انتها رساندیم و بعضی را تا سال 98 به اتمام می رسند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2155

به "90 سمن فعال در کرمان وجود دارد، طراحی 500 برنامه ویژه دهه فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "90 سمن فعال در کرمان وجود دارد، طراحی 500 برنامه ویژه دهه فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید