دریافت تلخی لیمو عمانی به 3 روش آسان

برای دریافت تلخی لیمو عمانی روش های زیادی مانند جدا کردن هسته های درون آن، جوشاندن لیمو عمانی و یا خیساندن آن ها در آب ولرم وجود دارد.

دریافت تلخی لیمو عمانی به 3 روش آسان

سرویس آش پزی - لیمو عمانی یکی از طعم دهنده های پر استفاده بوده که در طبخ بعضی از غذا های ایرانی مانند خورشت قیمه و قرمه سبزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این میوه خشک دارای خواص فراوانی است. با این حال، استفاده نا صحیح از آن ممکن است باعث ایجاد تلخی در غذا گردد، چرا که در هنگام خشک کردن و تخمیر لیمو عمانی به آن ترکیبات تلخ مزه ای افزوده می گردد. در این مقاله به بیان روش هایی برای دریافت تلخی لیمو عمانی خواهیم پرداخت.

روش های دریافت تلخی لیمو عمانی

با استفاده از روش های زیر می توانید تا حد زیادی مانع از ورود تلخی لیمو عمانی به غذا شوید:

1. خارج کردن هسته یا تخم لیمو عمانی

از آنجایی که درصد بالای از تلخی لیمو عمانی به تخم های آن مربوط می گردد، بنابراین برای جلوگیری از تلخ شدن غذا بهتر از قبل از استفاده از لیمو عمانی، تخم هسته های آن ها خارج گردد. برای این کار لیمو عمانی را شکسته و سپس با چاقو تخم های آن را خارج کنید.

2. خیساندن لیمو عمانی در آب ولرم

بعضی از انواع لیمو عمانی با وجود خارج کردن هسته هایشان باز هم طعم تلخی در خود دارند. برای دریافت تلخی آن ها می توانید لیمو ها را برای مدت نسبتاً کوتاهی در آب ولرم خیسانده و سپس آن ها را بشویید و در غذا بریزید.

3. جوشاندن لیمو عمانی

یکی دیگر از روش های دریافت تلخی لیمو عمانی، جوشاندن آن در آب برای چند دقیقه و دور ریختن آب آن است. پس از این کار می توانید از لیمو های جوشیده شده در غذا بهره ببرید.

طرز تهیه دمنوش لیمو عمانی و خواص آن

  • برای آنکه تلخی پوست و محتویات داخل لیمو عمانی کمتر وارد غذا گردد، قبل از ریختن آن در غذا بهتر است به جای شکستن، روی آن ها چند سوراخ کوچک ایجاد کنید.
  • سعی کنید لیمو عمانی ها را در دقایق آخر پخت غذا در آن بریزید چرا که زود انداختن آن ها باعث می گردد غذایتان بیش از حد طعم لیمو عمانی به خود بگیرد.

حرف آخر

علاوه بر استفاده از لیمو عمانی به صورت کامل و درسته، از پودر آن نیز به عنوان یکی از ادویه های پر استفاده در بعضی از غذا های ایرانی استفاده می گردد. در صورت تمایل به استفاده از لیمو عمانی بهتر است با روش های ذکر شده در این مطلب، تلخی آن تا حد زیادی گرفته گردد. دریافت تلخی پوست پرتقال نیز مانند لیمو امانی یکی از دغدغه های مهم خانم های خانه دار است و باید با اصول آن نیز آشنا باشید. اگر شما نیز تجربه یا روشی خاص در این زمینه سراغ دارید لطفاً آن را با مخاطبان خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: ستاره
انتشار: 10 تیر 1398 بروزرسانی: 10 تیر 1398 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2381

به "دریافت تلخی لیمو عمانی به 3 روش آسان" امتیاز دهید

1 کاربر به "دریافت تلخی لیمو عمانی به 3 روش آسان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت تلخی لیمو عمانی به 3 روش آسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید