گرفتن تلخی لیمو عمانی به 3 روش آسان

به گزارش مجله پریها، در ادامه روش‌هایی برای گرفتن تلخی لیمو عمانی و جلوگیری از تلخ شدن غذا آموزش داده شده است. این روش‌ها شامل خارج کردن تخم لیمو عمانی، خیساندن آن در آب ولرم و جوشاندن آن هستند. همچنین در مورد تهیه دمنوش لیمو عمانی و نحوه استفاده از آن در غذا نیز صحبت شده است. در پایان، اشاره شده است که پودر لیمو عمانی هم به عنوان ادویه می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

گرفتن تلخی لیمو عمانی به 3 روش آسان

لیمو عمانی یکی از طعم دهنده های پر استفاده بوده که در طبخ بعضی از غذا های ایرانی مانند خورشت قیمه و قرمه سبزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این میوه خشک دارای خواص فراوانی است. با این حال، استفاده نا صحیح از آن ممکن است باعث ایجاد تلخی در غذا گردد، چرا که در هنگام خشک کردن و تخمیر لیمو عمانی به آن ترکیبات تلخ مزه ای افزوده می گردد. در این مقاله به بیان روش هایی برای گرفتن تلخی لیمو عمانی خواهیم پرداخت.

روش های رفع تلخی لیمو عمانی

با استفاده از روش های زیر می توانید تا حد زیادی مانع از ورود تلخی لیمو عمانی به غذا شوید:

1. خارج کردن هسته یا تخم لیمو عمانی

از آنجایی که درصد بالای از تلخی لیمو عمانی به تخم های آن مربوط می گردد، بنابراین برای جلوگیری از تلخ شدن غذا بهتر از قبل از استفاده از لیمو عمانی، تخم هسته های آن ها خارج گردد. برای این کار لیمو عمانی را شکسته و سپس با چاقو تخم های آن را خارج کنید.

2. خیساندن لیمو عمانی در آب ولرم

بعضی از انواع لیمو عمانی با وجود خارج کردن هسته هایشان باز هم طعم تلخی در خود دارند. برای گرفتن تلخی آن ها می توانید لیمو ها را برای مدت نسبتاً کوتاهی در آب ولرم خیسانده و سپس آن ها را بشویید و در غذا بریزید.

3. جوشاندن لیمو عمانی

یکی دیگر از روش های دریافت گرفتن لیمو عمانی، جوشاندن آن در آب برای چند دقیقه و دور ریختن آب آن است. پس از این کار می توانید از لیمو های جوشیده شده در غذا بهره ببرید.

طرز تهیه دمنوش لیمو عمانی و خواص آن

  • برای آنکه تلخی پوست و محتویات داخل لیمو عمانی کمتر وارد غذا گردد، قبل از ریختن آن در غذا بهتر است به جای شکستن، روی آن ها چند سوراخ کوچک ایجاد کنید.
  • سعی کنید لیمو عمانی ها را در دقایق آخر پخت غذا در آن بریزید چرا که زود انداختن آن ها باعث می گردد غذایتان بیش از حد طعم لیمو عمانی به خود بگیرد.

حرف آخر

علاوه بر استفاده از لیمو عمانی به صورت کامل و درسته، از پودر آن نیز به عنوان یکی از ادویه های پر استفاده در بعضی از غذا های ایرانی استفاده می گردد. در صورت تمایل به استفاده از لیمو عمانی بهتر است با روش های ذکر شده در این مطلب، تلخی آن تا حد زیادی گرفته گردد. اگر شما نیز تجربه یا روشی خاص در این زمینه سراغ دارید لطفاً آن را با مخاطبان در میان بگذارید.

انتشار: 9 خرداد 1402 بروزرسانی: 9 خرداد 1402 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2381

به "گرفتن تلخی لیمو عمانی به 3 روش آسان" امتیاز دهید

4 کاربر به "گرفتن تلخی لیمو عمانی به 3 روش آسان" امتیاز داده اند | 4.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرفتن تلخی لیمو عمانی به 3 روش آسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید