کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو به باغ پهلوانپور رسید

به گزارش مجله پریها، خبرنگاران: الهام جلوداری گفت: برای دومین بار کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو از هشت کشور مختلف از جمله روسیه، ایتالیا، فرانسه، مجارستان، اسپانیا، بلژیک و عمان در سایت میراث جهانی باغ پهلوانپور مهریز برگزار گشت.

کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو به باغ پهلوانپور رسید

او اضافه نمود: داوطلبان ایرانی نیز از استان های مختلف کشور به همراه انجمن ها و تشکل های مردم نهاد استان یزد به منظور انجام فعالیت های داوطلبانه به سایت باغ پهلوانپور مهریز آمدند.

مدیر پایگاه باغ دنیای پهلوانپور مهریز ادامه داد: مرمت آسیاب کنار باغ دنیای پهلوانپور، مبارزه با آفات و علف های هرز این باغ، لایروبی قنات حسن آباد و پاکسازی محوطه اطراف باغ و قنات و همچنین سخنرانی و نشست های نیمه تخصصی پیرامون میراث آب از جمله برنامه های داوطلبان میراث دنیای یونسکو در مهریز بود.

او اضافه نمود:کارگاه آموزشی برای بچه ها، کارگاه چینه و اجرای دیوار چینه ای در اطراف باغ پهلوانپور و بازدید از روستای هنزا و آشنایی باصنایع دستی و آموزش بافت گیوه از برنامه های دیگر این گروه داوطلبان بود.

جلوداری با اشاره به این که کمپین داوطلبان میراث دنیای یونسکو هم زمان در چند کشور اروپایی و آفریقایی ازجمله آلمان، ایتالیا، کامرون، زیمباوه و غیره در حال اجرا است، گفت: در کشور ایران، سایت باغ پهلوانپور پذیرای این گروه داوطلبان است.

داوطلبان حمایت از میراث دنیای یونسکو سال 2019 در 57 سایت و در 31 کشور مختلف دنیا به انجام فعالیت های داوطلبانه می پردازند که باغ پهلوانپور مهریز و قنات دنیای حسن آباد یکی از آن ها است.

منبع: چمدان
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3085

به "کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو به باغ پهلوانپور رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو به باغ پهلوانپور رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید