راهکار عبور تیم ملی از خوان اول قهرمانی آسیا چیست؟

به گزارش مجله پریها، تیم ملی ایران برای رسیدن به قهرمانی جام ملت های آسیا باید پله به پله پیش برود.

راهکار عبور تیم ملی از خوان اول قهرمانی آسیا چیست؟

به گزارش ، تیم ملی فوتبال ایران از روز چهارشنبه برای حضور در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا به امارات رفت و تاکنون 2 جلسه تمرینی را در مجموعه کریکت ابوظبی برگزار نموده است.

فوتبال کشورمان 43 سال است رنگ قهرمانی جام ملت ها آسیا را ندیده و از سال 1976 تنها پنج بار به نیمه نهایی این رقابت ها رسیده است، اما با توجه به عملکرد درخشان شاگردان کارلوس کی روش و اینکه تیم ملی ایران سال های متمادی در صدر جدول برترین تیم های قاره کهن قرار گرفته است در حال حاضر بسیاری از کارشناس ها و اهالی فوتبال تنها از این تیم انتظار قهرمانی دارند.

قهرمانی آسیا هدف بزرگی است که برای رسیدن به آن تیم ملی فوتبال کشورمان باید از هفت خوان رستم بگذرد و به هیچ وجه نباید تصور کرد ملی پوشان فوتبال ایران با وجود عملکرد درخشان در جام دنیای 2018 روسیه و بالاتر بودن از سایر مدعیان قاره کهن در رنکینگ فیفا می توانند به راحتی چهارمین قهرمانی خود در تاریخ این رقابت ها را کسب نمایند.

بزرگان فوتبال دنیا بار ها تاکید نموده اند در هر تورنمنتی نخستین بازی مهم ترین دیدار هر تیم محسوب می گردد و به همین دلیل در حال حاضر تمام تمرکز کی روش و شاگردانش به تقابل با یمن معطوف شده است و با در نظر دریافت منطق هم باید چنین اصلی در تیم ملی کشورمان حاکم باشد. فوتبال، ورزش شگفتی ها است و بار ها شاهد بودیم کوچک ترین تیم ها با خلق یک حادثه فراموش نشدنی موفق شدند بهترین تیم های دنیا را هم شکست دهند.

همانگونه که برتری مقابل یمن می تواند ایران را روی ریل موفقیت قرار بدهد حتی تساوی برابر این تیم منجر به سرخوردگی شاگردان کی روش و مردم ایران می گردد و به همین دلیل باید کی روش و شاگردانش گام اول هفت خوان قهرمانی در جام ملت های آسیا را محکم بردارند.

رویای مردم ایران بوسه زدن مسعود شجاعی (کاپیتان تیم ملی) به کاپ قهرمانی جام ملت های آسیا آن هم در حاشیه خلیج فارس و کشوری است که مسئولان آن از ابتدای حضور اعضای تیم ملی در این کشور کارشکنی های زیادی برای تیم ما انجام داده اند، اما این امر باید گام به گام پیش برود و نباید تیم ملی را با مطرح کردن مباحثی مبنی بر قطعی بودن قهرمانی اش در جام ملت ها بیش از حد تحت فشار و استرس قرار گرفته است.

کارلوس کی روش در آخرین اظهارات خود درباره اهمیت بازی با یمن گفت: بی شک برای افرادی که در خانه نشسته اند و قهرمانی ایران را قطعی می دانند کار آسان خواهد بود، اما برای ما بدین صورت نیست. ما تمام تمرکز خود را روی دیدار اولمان خواهیم گذاشت و باید دیدار به دیدار تفکر خود را پیاده کنیم. در 5 سال گذشته تیم ملی فوتبال ایران اعتبار خوبی را نسبت به سایر تیم ها کسب نموده، اما این دلیل نخواهد شد تا جام را کسب کنیم. برای کسب جام باید دیدار های خوبی را رقم بزنیم و برای این کار نیز باید سعی کنیم در همه دیدار ها عملکرد خوبی داشته باشیم. جام دنیای روسیه 2018 را به یادآورید. کدام یک از پنج تیم برتر جام دنیای در رنکینگ بالایی قرار داشتند؟ به دنبال همین موضوع می گویم که رنکینگ بالا صندلی را برای هیچ تیمی ضمانت نخواهد کرد. قانون ما نیز این خواهد بود که کمتر قول داده و بیشتر عمل خواهیم کرد.

یمن در رنکینگ فیفا رتبه 125 را در اختیار دارد و در بین تیم های حاضر در جام ملت ها تنها از ترکمنستان بالاتر است. با این وجود شاگردان یان کوچیان اسلواک که از 14 لژیونر در ترکیب خود بهره می برند برای اینکه در نخستین دوره حضور خود در این رقابت ها اعاده حیثیت نمایند با انگیزه های فراوان به مصاف ایران می آیند.

در خاتمه ذکر این نکته الزامی است تیم هایی مانند ایتالیا، اسپانیا و آلمان که پیش از فرانسه قهرمان جام دنیای شده بودند یک دوره پس از کسب این عنوان نخستین بازی خود در بزرگ ترین آوردگاه دنیا فوتبال را با شکست پشت سر گذاشته و در همان مرحله گروهی از دور رقابت ها کنار رفتند. به همین دلیل ایران که 43 سال است عنوان قهرمانی جام ملت ها را کسب ننموده است باید به این تیم ها به عنوان آینه عبرت نگاه کند و به هیچ وجه خود را مقابل یمن از پیش برنده نداند.

پست اینستاگرامی کارلوس کی روش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2104

به "راهکار عبور تیم ملی از خوان اول قهرمانی آسیا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکار عبور تیم ملی از خوان اول قهرمانی آسیا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید