کتائب حزب الله دولت الکاظمی را متهم کرد

به گزارش مجله پریها، ایرنا نوشت:گروه جهادی کتائب حزب الله عراق دولت مصطفی الکاظمی را متهم به بحران سازی کرد و یکی از نمودهای شاخص آن را بازداشت قاسم مصلح فرمانده عملیات امنیت الانبار در سازمان الحشد الشعبی در روز گذشته (چهارشنبه) دانست.

کتائب حزب الله دولت الکاظمی را متهم کرد

این گروه جهادی عراق که در پیروزی بر گروه تروریستی داعش در 2014 تا 2017 نقش مشخص کننده داشت، با انتشار بیانیه ای گفته است که دولت الکاظمی به عمد به دنبال بحران سازی با هدف ایجاد برخورد بین دستگاه های امنیتی عراق با همدیگر است.

بر اساس این بیانیه، ملت عراق و جریان های سیاسی کشور این رویکرد خطرناک دولت الکاظمی را در هدف قراردادن فرماندهان مجاهد در سازمان الحشد الشعبی، بر نمی تابند.

کتائب حزب الله عراق به عنوان یکی از گروه های زیر مجموعه الحشد الشعبی گفته است که باید جلوی این تعرض های خطرناک گرفته شده و شروط فرماندهان الحشد الشعبی اعمال گردد.

این گروه جهادی افزوده است در برابر این گونه رویکرد خصمانه بعضی شخصیت ها که تنها به تحقق منافع دشمنان و نقشه های آنها می اندیشند، سکوت نمی نماید.

به همین دلیل ابوعلی العسکری سخنگوی امنیتی کتائب حزب الله عراق با انتشار توئیتی، مسوول اول بازداشت قاسم مصلح را احمد ابورغیف رییس سازمان اطلاعات عراق معرفی نموده است.

وی بر عملیات بازداشت مصلح عنوان آدم ربایی نهاده و افزوده است که طرح بازداشت مصلح از هفت روز قبل بین مصطفی الکاظمی و احمد ابورغیف و هسته ای از سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا (سیا) به وسیله تماس تلفنی بحث و آنالیز شده بود.

العسکری با تایید آزادی قاسم مصلح تاکید نموده است که این فرمانده ارشد الحشد الشعبی در وقت حاضر در بین دوستان و علاقه مندانش قرار گرفته است.

وی گفته است که همچنان بر مطالبات سه گانه فرماندهان الحشد الشعبی که تا به امروز فقط یکی از آنها تحقق یافته، تاکید می نماید، اما به این مطالبات اشاره ننموده است.

بازداشت مصلح دیروز چهارشنبه اوضاع عمومی را در بغداد دستخوش تنش کرد که با مداخله تعدادی از رهبران سیاسی و فرماندهی الحشد الشعبی این قضیه فیصله پیدا کرد و طبق اعلام امروز کتائب حزب الله، مصلح تحویل فرماندهی الحشد الشعبی داده شده است.

این درحالی است که فرماندهی مشترک نظامی عراق اصرار دارد که یک کمیته مشترک از دستگاه های مختلف امنیتی از جمله الحشد الشعبی سرگرم بازپرسی از مصلح در مورد اتهامات منتسب به او هستند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4191

به "کتائب حزب الله دولت الکاظمی را متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتائب حزب الله دولت الکاظمی را متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید