سفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به آمریکا لغو شد؟

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، علت لغو سفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به آمریکا چیست؟

سفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به آمریکا لغو شد؟

خبرنگاران نوشت: رئیس فدراسیون کشتی، طی نامه ای به رئیس فدراسیون کشتی آمریکا، عدم امکان حضور ایران برای انجام مسابقه محبت آمیز ورزشی تیم به تیم با تیم کشتی آزاد این کشور را اظهار داشت.

به همین دلیل متن ایمیل ارسالی به توضیح زیر است:

جناب آقای بوریس بومگارتنر

قهرمان دنیا و المپیک و رئیس محترم فدراسیون کشتی آمریکا

بسیار متأسفم اعلام کنم که تیم ملی کشتی جمهوری اسلامی ایران بدلیل عدم اعطای ویزا به 6 نفر از اعضای این تیم، عملا امکان حضور و شرکت در مسابقه محبت آمیز با تیم ملی آمریکا را ندارد. متاسفانه عدم صدور ویزا از سوی مقامات کشور شما به رغم تمامی مقدمات صورت گرفته از سوی اعضاء تیم ایران و ارائه همه مدارک لازم و پیگیری های مکرر بعدی رقم خورده است.

ناخرسندم که اعلام کنم تا این لحظه ویزای دو کشتی گیر، مربی تیم، سرپرست تیم و داور المپیکی فدراسیون و اینجانب بعنوان رییس فدراسیون صادر نشده است و لذا چاره ای جز اعلام لغو سفر برای اینجانب باقی نمانده است.

بعلاوه مایلم اعتراض خود را نسبت به برخورد غیرمحترمانه و دور از ادب بعضی عوامل سرکنسولگری آمریکا در دبی با سرپرست تیم ملی کشتی ایران که ایشان را حدود 5 ساعت تحت مصاحبه بازپرسی گونه قرار دادند، اعلام نمایم.

شخصا اطمینان دارم که شما و کشتی گیران خوب آمریکایی نقشی در این جریانات سیاسی ضد ورزشی نداشته و ندارید.

علاقمند بودم در پی دعوت محترمانه شما برای درکنار هم ورزش کردن و از همدیگر یادگرفتن که هدف این مسابقه بود، این رویداد صرفا ورزشی انجام گردد. اکنون که به دلایل غیرورزشی، این امکان در آمریکا فراهم نیست، مایلم از شما و تیم ملی کشتی آمریکا دعوت کنم تا در اولین فرصت ممکن به ایران بیایید و این ملاقات محبت آمیز در ایران انجام گردد.

اطمینان می دهم که هموطنان کشتی دوست و میهمان نواز من، با آغوش باز از شما استقبال خواهند کرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4599

به "سفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به آمریکا لغو شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به آمریکا لغو شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید