پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 30 آذر 1400

به گزارش مجله پریها، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده هوای تهران تا حدودی آفتابی و در برخی ساعات ابری همراه با رگبار پیش بینی می شود. فردا 30 آذر ماه 1400 هوای تهران ابری و توام با رگبار خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط قرمز خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 30 آذر 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران کمی آفتابی و کمی ابری است و حداکثر و حداقل دما در تهران هم 12 و 6 درجه است. کیفیت هوای تهران امروز هم برای گروه های حساس ناسالم است.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از شش درجه به مرور و در طول روز به دوازده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 12 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (30 آذر ماه) ابری و همراه با رگبار با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (1 دی ماه) آفتابی با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (2 دی ماه) غالبا آفتابی با حداقل دمای 3 درجه و با حداکثر دمای 11 درجه پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

هوای مرکز، امروز (یکشنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با شاخص لحظه ای 107 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

آلودگی هوا این روز ها موجی تازه را در کلانشهر های کشور ایجاد کرده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز تولید شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (29 آذرماه) با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (30 آذر ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (30 آذر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

امروز در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور، دامنه های البرز غربی و مرکزی، شمال غرب فارس، شمال بوشهر و برخی منطقه ها اصفهان، بارش باران رخ می دهد.

در شمال شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری، شرق و جنوب لرستان، غرب کردستان و غرب آذربایجان غربی بارش شدت خواهد داشت.

روز چهارشنبه با ورود سامانه تازهی به شمال غرب کشور بارش برف و باران در شمال غرب و منطقه های از غرب دوباره آغاز خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4505

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 30 آذر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 30 آذر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید