پلتفرم خبری توییتر تغییر می نماید؟ ، چالش سخت جک دورسی برای تعادل بین آزادی بیان و سرکوب متعصبان

به گزارش مجله پریها، جک دورسی، مدیر عامل توییتر خاطرنشان کرد به زودی حباب های فیلترینگ محتوا را کاهش خواهد داد و در نتیجه فضای فعالیت کاربران را آزادتر می نماید.

پلتفرم خبری توییتر تغییر می نماید؟ ، چالش سخت جک دورسی برای تعادل بین آزادی بیان و سرکوب متعصبان

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مدتی است که تیم امنیت محتوا در توییتر به شدت در پی کاهش مشکلات محتوایی هستند تا جایی که گاهی فیلترهای متعدد آان روی برخی محتواها باعث اعتراض کاربران عام و خاص می گردد. نمونه ای از جدیدترین اعتراض ها را می توان ماجرای اعتراض دونالد ترامپ به محتواهایی دانست که توسط جمهوری خواستار و سناتورهای ارشد این حزب در توییتر منتشر و به سرعت مخفی می شوند.

اما به نظر می رسد جک دورسی قصد دارد این الگوی نظارتی را اندکی تغییر دهد. چرا که اخیرا در جریان یک سخنرانی اعلام نموده متوجه اعتراضات گردیده و شفافیت فعالیت های کاربران را افزایش و نرخ نظارت ها را کاهش می دهد.

بسیاری از منتقدان دورسی می گویند؛ رسانه های اجتماعی مانند توییتر می توانند دیدگاه های خاص سیاسی و یا تعصبات را با ظهور پست هایی که فکر می نمایند بهتر است کاربران ببینند، تقویت می نمایند.

این یک مشکل بزرگ است که مدیر عامل شرکت توییتر؛ جک دورسی، وعده داده که هر چه زودتر حل می نماید. اگرچه معتقد است الگوریتم های نظارتی همیشه منفی و بد نیستند.

دورسی اشاره نمود که الگوریتم ها می توانند به کاربران اجازه دهند حساب های کاربری مشخصی را دنبال نمایند و دنیا فکری خود را هدفمند تر تنظیم نمایند. اما همانطور که رسانه های اجتماعی با اتهاماتی در خصوص بها دادن به برخی افکار خاص سیاسی مواجهند، باید روی آزادی های کلامی نیز متمرکز شوند.

دورسی خاطر نشان کرد که موضع توییتر در مورد آزادی بیان کاملا مطلق نیست و در صورتی که اختلاف نظر وجود داشته باشد آن را مورد آنالیز قرار می دهند. او گفت، هدف این شرکت خدمت به مکالمه عمومی است.

منبع: انتخاب
انتشار: 24 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 692

به "پلتفرم خبری توییتر تغییر می نماید؟ ، چالش سخت جک دورسی برای تعادل بین آزادی بیان و سرکوب متعصبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلتفرم خبری توییتر تغییر می نماید؟ ، چالش سخت جک دورسی برای تعادل بین آزادی بیان و سرکوب متعصبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید