وزیر آموزش و پرورش بیان کرد؛ بودجه آموزش و پرورش مناسب است، لایحه رتبه بندی به صحن دولت رسید

به گزارش مجله پریها، بطحایی گفت: باتوجه به شرایط خاص کشور بودجه آموزش و پرورش برای سال آینده مناسب است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد؛ بودجه آموزش و پرورش مناسب است، لایحه رتبه بندی به صحن دولت رسید

به گزارش خبرنگار ، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه نگاه یک درباره بودجه 98 آموزش و پرورش و پاسخگویی به انتظارات اظهار کرد: همه در جریان شرایط مالی و ملاحظات دولت هستند و با توجه به فشارهای دشمنان بودجه باید انقباضی باشد اما با این وجود، آموزش و پرورش بودجه مناسبی دارد.

بطحایی ادامه داد: البته باید از دولت و مجلس در بودجه ریزی تشکر کنم و در لایحه بودجه 98، مقدار 56 هزار و 500 میلیون تومان بودجه در نظر گرفتیم و نکته بسیار مهم در این راستا این است که در سال 97، 11/3 درصد از بودجه عمومی کشور به آموزش و پرورش اختصاص یافت و برای 98 به 13/2 درصد افزایش پیدا نموده و این موضوع کسری بودجه را اندکی کاهش داده است.

وی با اشاره به اینکه 1850 میلیارد تومان کسری به سال بعد منتقل می گردد، گفت: اهتمام دولت فاصله گیری را کمتر نموده است و نسبت به شرایط بودجه آموزش و پرورش امیدواریم.

وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت معیشتی با توجه به بودجه سال 98 اعلام کرد: شرایط انقباضی دولت به همه کارکنان آن رسیده است اما رضایت شغلی معلمان تاثیر بسزایی در جامعه دارد، معلم باید ضمن صلاحیت های حرفه ای، فردی باشد که هم انگیزه و هم علاقه را در کار خود پیش بگیرد بنا بر این فرض، دولت با توجه به آنچه در مقدورات است باید برای بهبود انگیزه به کار گیرد.

بطحایی اظهار کرد: معلمی داریم که ماه ها از خانواده اش دور است و در نقاط صعب العبور کار می نماید، رسیدگی به حال این معلم امر واجبی است که دولت در حد مقدورات به آن توجه می نماید و یکی از این توجه ها موضوع رتبه بندی است که دولت با وجود مضائق آن را مورد توجه قرار داد.

نظام پرداختی هدف مهم نظام رتبه بندی است

وی ادامه داد: در این شرایط سخت دولت پذیرفت که ردیفی با حمایت رئیس جمهوری و سازمان برنامه پیش بینی گردد، گام بعدی تهیه لایحه رتبه بندی است که در کمیسیون های دولت به تصویب رسیده و اکنون به صحن دولت رسید و یک جلسه هم در خصوص آن صحبت شده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از آثار رتبه بندی بهبود نظام پرداختی است اما نه همه آن، یکی از اهداف مهم، ارتقای شایستگی های نیروی انسانی است که بر کیفیت آموزش و پرورش موثر است و نظام پرداخت ها برای نیروی انسانی متناسب با این صلاحیت ارتقا می یابد.

درحال تکمیل/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2136

به "وزیر آموزش و پرورش بیان کرد؛ بودجه آموزش و پرورش مناسب است، لایحه رتبه بندی به صحن دولت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر آموزش و پرورش بیان کرد؛ بودجه آموزش و پرورش مناسب است، لایحه رتبه بندی به صحن دولت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید