نیروهای مسلح تهدیدات و ماجراجویی احتمالی دشمنان را از مبداء آن مورد هدف قرار دهند

به گزارش مجله پریها، خبرنگاران: مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: مبداء تهدیدات احتمالی دریایی علیه ایران، از دریای مدیترانه، دریای سرخ، اقیانوس هند تا دریای عمان و خلیج فارس بوده و نیروهای مسلح باید ماجراجویی احتمالی دشمنان را از مبداء آن مورد هدف قرار دهند.

نیروهای مسلح تهدیدات و ماجراجویی احتمالی دشمنان را از مبداء آن مورد هدف قرار دهند

به گزارش گروه دفاعی خبرنگاران، سرلشکر یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی برنامه ای از منطقه یکم دریایی ارتش بازدید کرد و با اشاره به تهدیدات احتمالی آینده، گفت: مبداء تهدیدات احتمالی دریایی علیه ایران، احتمالا از دریای مدیترانه، دریای سرخ، اقیانوس هند تا دریای عمان و خلیج فارس خواهد بود و نیروهای مسلح ایران باید تهدیدات و ماجراجویی احتمالی دشمنان را از مبداء آن مورد هدف قرار دهند. اگرچه دشمنان فرامنطقه ای پس از شکست در عراق و افغانستان و غزه می دانند جمهوری اسلامی ایران قویتر از گذشته شده است و آنها ضعیف تر شده اند.

سرلشکر صفوی که به همراه دانشجویان خود در مقطع دکتری دانشگاه جنگ ارتش از منطقه یکم دریایی و کارخانجات نیرویی دریایی ارتش و ناوشکن جماران بازدید می کردند، با اشاره به ضرورت تدوین راهبرد دریایی در بخش های مختلف،گفت: جمهوری اسلامی ایران با داشتن 2700 کیلومتر ساحل در دریای عمان و خلیج فارس و دریای خزر، ضرورت دارد که راهبرد دریایی را در بخش نظامی و غیرنظامی تدوین نماید. باید با توجه به تهدیدات احتمالی آینده که ماهیت دریا پایه و هواپایه خواهند داشت، می بایست هم راهبرد دریایی و هم راهبرد پدافند هوایی دفاع از کشور را تدوین کنیم که بخش نظامی این کار برعهده نیروهای مسلح و بخش غیر نظامی آن به عهده دولت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین (ع) در تشریح اهمیت ژئوپلیتیکی خلیج فارس گفت: موقعیت ژئو استراتژیکی و ژئوپلیتیکی، منابع عظیم نفت و گاز، نقش فرهنگی و ایدئولوژیکی و بازار مصرف کالا و تسلیحات نظامی، از مهمترین عوامل اهمیت آفرین این منطقه است.

وی افزود: هر قدرت نظامی بحری که در اقیانوس هند و اطراف آن بخواهد عملیات نظامی وسیع زمینی، هوایی و یا دریایی انجام دهد، بایستی منطقه خلیج فارس، دریای عمان و دریای عرب را مورد توجه در استراتژی نظامی خود قرار دهد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بازدید از ناوشکن جماران، با تقدیر از کارشناسان و متخصصان نیروی دریایی ارتش که با همت و نبوغ توانستند طی مدت کوتاهی تدبیر فرماندهی معظم کل قوا را عملیاتی کنند،گفت: ملت هوشمند ایران به فرزندان دلاور ارتشی و سپاهی خود که در دریای خروشان عمان و خلیج فارس از حیثیت و اقتدار و منافع ملی حفاظت و پاسداری می کنند، مباهات می کند.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سفر خود، به همراه دانشجویان از ستاد فرماندهی نیروی دریایی سپاه بازدید کرد و با اشاره به اهمیت محیط زیست به عنوان گنجینه نسل های آینده، گفت: هم اکنون موضوع حفاظت از محیط زیست درجهان به طور جدی دنبال می شود و نیروی دریایی ارتش و سپاه باید در خلیج فارس و دریای عمان، محیط زیست را به مثابه یک اصل انسانی و الزام اخلاقی مد نظر قرار دهند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2778

به "نیروهای مسلح تهدیدات و ماجراجویی احتمالی دشمنان را از مبداء آن مورد هدف قرار دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای مسلح تهدیدات و ماجراجویی احتمالی دشمنان را از مبداء آن مورد هدف قرار دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید