نمایشگر موبایل چگونه چشمان شما را می کُشد؟

به گزارش مجله پریها، به عقیده محققان منبع نور زیاد ناشی از خورشید و موبایل (انواع ابزارهای الکترونیکی) با ایجاد اختلال در ساعت زیستی بدن، متهم ردیف اول در نابودی چشم انسان است.

نمایشگر موبایل چگونه چشمان شما را می کُشد؟

به گزارش خبرنگاران، خبرآنلاین نوشت: اخیراً توجه محققان به رابطه میان دستگاه های موردعلاقه ما از یک سو و مشکلات چشمی بیشتر گردیده و از اختلال بینایی تا تاری دید، کوری تدریجی و آب مروارید و... را به هم مرتبط می دانند.

انسان قادر به مشاهده طیف نازکی از نور از قرمز تا بنفش است. طول موج کوتاه تر به رنگ آبی ظاهر می گردد در حالی که طول موج طولانی تر برای رنگ قرمز است. نور سفید ناشی از نور خورشید یا موبایل هر طیفی را شامل می گردد. اخیراً محققان دانشگاه تولدو دست به تجزیه و تحلیل فرآیندی زده اند که قرار دریافت طولانی در معرض موج کوتاه 445 نانومتری نور آبی می تواند آسیب برگشت ناپذیری به سلول های چشم بزند. نتایج حاصل از این تحقیق می تواند پیامدهای عمیقی برای فناوری های روز مصرفی از جمله موبایل و... داشته باشد.

آجیت کاروناراتنه از رهبران این تحقیق می گوید: شبکیه چشم پس از قرار دریافت در معرضِ نور آبی مانند گاز عمل نموده و سلول های چشم واکنش شیمیایی خاصی هنگام خیره شدن به نور را از خود منتشر می نمایند که ادامه این واکنش شیمیایی به سلول های چشم آسیب می زند اما در این بین نور آبی ناشی از ابزار الکترونیکی یک جرقه خطرناک و مرگبار است که چشم را می کُشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 435

به "نمایشگر موبایل چگونه چشمان شما را می کُشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگر موبایل چگونه چشمان شما را می کُشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید