اینستاگرام؛ چگونه فالوور بیشتری جذب کنیم؟

به گزارش مجله پریها، بی تردید در حال حاضر اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پیشرو در زمینه انتشار عکس است. هرچند خیلی از افراد از اینستاگرام تنها به عنوان ابزاری راحت برای به اشتراک گذاشتن عکس با دوستان و خانواده خود استفاده می نمایند، بسیاری از افراد هم هستند که به دلایل مختلف فعالانه کوشش می نمایند تعداد فالوورهای حساب کاربری اینستاگرام خود را روزبه روز افزایش دهند. جذب و افزایش فالوور اینستاگرام می تواند به ویژه برای کسانی که تازه به آن وارد گردیده اند کار سخت و خسته نماینده ای باشد.

اینستاگرام؛ چگونه فالوور بیشتری جذب کنیم؟

در این آموزش قصد داریم برخی از بهترین روش ها و توصیه ها را در زمینه جذب فالوور بیشتر روی اینستاگرام به شما معرفی کنیم. با مدرسه عکاسی موبایل خبرنگاران مگ همراه باشید.

پروفایل خود را به درستی تکمیل کنید

اولین کاری که باید بکنید ساختن یک هویت روشن و تعیین برای حساب کاربری اینستاگرام خودتان است. حساب کاربری اولین جایی است که مردم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما به آن نگاه خواهند کرد. درنتیجه تنظیم کردن صحیح حساب کاربری اهمیت بالایی دارد.

برای انجام این کار ابتدا باید تصور روشنی از هدف حساب کاربری اینستاگرام خود داشته باشید. آیا کوشش دارید خود را به عنوان یک عکاس جدی معرفی کنید؟ آیا قصد دارید یک کسب وکار، برند یا سبک زندگی را ترویج دهید؟ یا تنها می خواهید از اینستاگرام برای نشان دادن اتفاقات روزمره زندگی خود و حفظ ارتباط با دوستان بهره بگیرید؟

پس از این که هدف حساب کاربری اینستاگرام شما تعیین شد باید شرحی برای آن بنویسید که این هدف را به خوبی بازتاب دهد. همه کوشش خود را بکنید تا این شرح کوتاه و موجز ولی پرمعنی باشد و همچنین به خوبی افراد را به عمل کردن وادارد. اگر وب سایت، اپلیکیشن یا محصولی دارید که می خواهید آن را ترویج دهید لینک آن را هم در پروفایل خود قرار دهید. بهتر است از یک عکس یا تصویر جذاب و خاص هم برای حساب کاربری خود بهره ببرید تا مردم بتوانند به راحتی شما را شناسایی نمایند.

ثبات داشته باشید

پس از آماده کردن حساب کاربری باید تصمیم بگیرید چه نوع عکس هایی را قصد دارید به اشتراک بگذارید. عکس هایی که منتشر می کنید باید هویت شما و مضمون موردنظر حساب کاربری تان را بازتاب دهد. اگر عکاس هستید طبیعتا هدف شما باید انتشار بهترین عکس ها از مجموعه آثارتان باشد. برای این منظور اطمینان حاصل کنید که تنها بهترین آثارتان را به اشتراک می گذارید و از انتشار هر چیزی که ممکن است زیر سطح استاندارد به نظر برسد خودداری کنید؛ این کار از جذابیت فید عکس شما می کاهد.

هدف بعدی این است که مضمون عکس های خود را هم راستا با مضمون اصلی حساب کاربری حفظ کنید. اگر عکاس خیابانی هستید پس فقط عکس های خیابانی منتشر کنید. اگر به عکاسی منظره، عکاسی هنری یا عکاسی پرتره علاقه دارید کوشش کنید عکس هایی که منتشر می کنید حول این موضوعات تمرکز داشته باشند. مردم بر اساس علاقه مندی خود شما را فالو می نمایند و ممکن است با دیدن عکس های سلفی گاه وبیگاه یا ساندویچی گاز زده رغبت خود را نسبت به فالو کردن شما از دست بدهند.

به طور منظم عکس منتشر کنید

در گام بعدی باید در مورد زمان بندی انتشار عکس های خود همانند سوژه هایتان به ثبات برسید. دیده شدن به صورت منظم در میان جریان عکس های فالوورها شما را در ذهن آن ها برجسته ساخته و کمک می نماید عکس هایتان لایک های بیشتری بگیرند.

اگر اطمینان دارید که می توانید همواره و با روندی ثابت دو تا سه عکس در روز به اشتراک بگذارید این کار را انجام دهید. البته اگر این نوع برنامه ریزی برای شما قابل مدیریت نیست بهتر است به جای اجرای نامنظم آن با فواصل زمانی بیشتری عکس منتشر کنید. ولی مهم تر از همه چیز از قلم نیاندازید عکسی که منتشر می کنید باید کیفیت بالایی داشته و هم راستا با مضمون حساب کاربری شما باشد.

از هشتگ ها بهره ببرید

هشتگ ها راهی بسیار عالی هستند برای کمک کردن به مردم در یافتن عکس هایی مرتبط با یک مضمون یا موضوع خاص. استفاده از هشتگ هایی که هم مرتبط و هم محبوب هستند به شما کمک خواهد نمود تا میزان دسترسی به عکس هایتان را گسترش دهید. وب سایت ها و نرم افزارهایی نظیر tagsforlikes وجود دارند که محبوب ترین تگ ها را به شما معرفی می نمایند. گرچه استفاده از هشتگ ها تضمین برای هجوم فالوورهای جدید نیستند ولی قطعا باعث خواهند شد افراد بیشتری عکس های شما را ببینند.

نکته: برای استفاده از هشتگ ها لزومی ندارد آن ها را در شرح عکس قرار دهید بلکه بهتر است هشتگ ها را در بخش کامنت ها اضافه کنید. اینستاگرام تعداد هشتگ هایی را که می توانید برای یک عکس بهره ببرید به 30 عدد محدود نموده است. درنتیجه بهتر است هشتگ ها را هوشمندانه انتخاب نموده و از آن ها سو استفاده نکنید.

دیگران را فالو نموده و با آن ها تعامل داشته باشید

یکی از بهترین راه ها برای وارد شدن به محدوده دید مردم و تحریک کردن آن ها به فالو این است که با آن ها وارد تعامل شوید. به لایک کردن عکس ها اکتفا نکنید بلکه نظری را هم در بخش کامنت ها بنویسید. برای انجام این کار اطمینان حاصل کنید که نظر شما به قدر کافی جذاب باشد؛ نوشتن یک کامنت سرراست مثل چه عکس خوبی فایده چندانی ندارد. نوشتن نظری ارزشمند بیشتر آن فرد را به بازدید از حساب کاربری شما ترغیب خواهد نمود و اگر عکس های خوبی داشته باشید احتمال زیادی می رود که به جمع فالوورهای شما بپیوندد.

البته نوشتن نظر با استفاده از یک گجت موبایل ممکن است پروسه ای زمان بر باشد. در این مورد هم وب سایت هایی نظیر IconoSquare وجود دارند که اجازه می دهند این کار را توسط رایانه شخصی خود انجام دهید. این سرویس ها علاوه بر ساده تر کردن پروسه نوشتن نظر و لایک کردن عکس ها، خدماتی نظیر آمارهای تحلیلی در مورد تعامل کاربران را هم ارائه می دهند.

برای استفاده از IconoSquare می توانید با حساب کاربری اینستاگرام خود وارد گردیده و سپس به دنبال هشتگی بگردید که با مضمون عکس های شما در ارتباط است.. پس ازآن در میان عکس های آن هشتگ جستجو نموده و هرگاه عکسی متناسب و ارزنده یافتید نظری برای آن بنویسید. احتمالا انجام این کار توسط رایانه شخصی برای شما هم بسیار سریع تر و ساده تر از به کار بردن گوشی موبایل خواهد بود.

نکته: تنها روی عکس های جدیدی که در یکی دو روز گذشته منتشر گردیده اند نظر بنویسید. همچنین بهتر است به جای نوشتن نظر روی عکس هایی که از قبل صدها نظر برای آن نوشته گردیده روی عکس هایی نظر بنویسید که تعداد اندکی نظر دارند. بدین ترتیب نظر شما میان نظرات دیگر گم نخواهد شد.

از فیلترهای مناسب بهره ببرید

یکی از عوامل مهم برای ساختن یک عکس عالی ظاهر و حسی است که آن تصویر دارد. اینستاگرام به شما امکان استفاده از گستره وسیعی از فیلترها را داده است. استفاده از این فیلترها می تواند به حفظ یکپارچگی فید عکس های شما کمک کند. سرویسی نظیر Populargram لیست محبوب ترین فیلترهایی را که در حال حاضر استفاده می شوند به شما نشان خواهد داد.

البته بسیاری از افراد (ازجمله خود ما) ترجیح می دهند به جای استفاده از فیلترهای اینستاگرام عکس های خود را بیرون از اینستاگرام و با استفاده از یک اپلیکیشن ویرایش عکس دیگر ویرایش نمایند تا به نتیجه دلخواه خود برسند. این رویکرد کنترل بسیار بیشتری روی نتیجه نهایی مهیا می نماید. برای این افراد اینستاگرام تنها نقش ابزاری برای نمایش آثارشان را دارد.

هرچند مادامی که ظاهر و حس نتیجه نهایی با مضمون حساب کاربری شما و سلیقه مخاطبانی که قصد تعامل با آن ها را دارید هماهنگ باشد هیچ قانونی مبنی بر استفاده کردن یا استفاده نکردن از فیلترهای اینستاگرام وجود ندارد.

از نفوذ شبکه های اجتماعی دیگر بهره ببرید

احتمالا استفاده از قدرت نفوذ شبکه های اجتماعی دیگر نظیر فیسبوک، توییتر یا گوگل پلاس برای وسیع تر کردن دسترسی کاربران به پست های شما مفید واقع خواهد شد. عکس های خود را در زمان هایی به اشتراک بگذارید که کاربران این شبکه های اجتماعی بیشترین فعالیت را داشته باشند. همچنین در حساب کاربری خود در این شبکه های اجتماعی لینک حساب کاربری اینستاگرام تان را اضافه کنید. بعلاوه می توانید از برچسب گذاری جغرافیایی (Geotagging) و هشتگ های مرتبط برای مطلع کردن مردم از محل حضور خود و موضوعی که در رابطه با آن پست می گذارید بهره بگیرید.

خلاصه ای از نکات کلیدی برای افزایش فالوور اینستاگرام

  • رشد دادن تعداد فالوورهای اینستاگرام می تواند پروسه ای آهسته باشد ولی نکات کلیدی که برای رسیدن به آن باید همواره به یاد داشته باشید ازاین قرار هستند:
  • نسبت به موضوع و مضمون حساب کاربری خود تصوری روشن داشته باشید.
  • سپس کوشش کنید اطلاعات حساب کاربری و عکس هایی که منتشر می کنید همین موضوع و مضمون را بازتاب دهند. همچنین اطمینان حاصل کنید که تنها از بهترین عکس هایتان استفاده می کنید.
  • اطمینان حاصل کنید به روشنی تعیین است حساب کاربری شما افراد را به چه واکنشی دعوت می نماید.
  • حتما با دیگران تعامل داشته باشید، عکس های دیگران را لایک کنید و برای آن ها نظر بنویسید. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است پس شما هم عضوی از این اجتماع باشید.
  • ثبات داشته باشید. ثبات داشتن در رویکرد برقراری ارتباطی بادوام و محکم میان شما و مخاطبانتان را میسر خواهد نمود.
منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 آبان 1397 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 726

به "اینستاگرام؛ چگونه فالوور بیشتری جذب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینستاگرام؛ چگونه فالوور بیشتری جذب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید