نقش ورزش در کاهش بیماری سرطان

به گزارش مجله پریها، رییس هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان می گوید افرادی که به فعالیت های ورزشی مشغول هستند تا 30 درصد خطر بروز و ابتلا به سرطان در آن ها کاهش می یابد.

نقش ورزش در کاهش بیماری سرطان

دکتر احمد باقری مقدم در گفت وگو با خبرنگاران، درباره نقش ورزش در کاهش بیماری سرطان اضافه نمود: ورزش در پیشگیری از بروز سرطان و همچنین برطرف خستگی برای افرد تحت درمان های شیمی درمانی یا رادیوتراپی تاثیرگذار است. بیماران مبتلا به سرطان که اقدامات درمانی در آنها به انتها رسیده و به بهبودی دست یافته اند از ورزش برای پیشگیری از بروز بیماری هایی نظیر دیابت و بیماری های قلبی می توانند بهره لازم را ببرند.

وی گفت: براساس مطالعات و تحقیقات انجام گردیده بیمارانی که شیمی درمانی می نمایند و همزمان با آن به انجام فعالیت های ورزشی می پردازند در مقایسه با افرادی که از ورزش دوری می نمایند کمتر دچار خستگی می شوند. داشتن تنوع ورزشی در برنامه ورزشی افرادی که مبتلا به بیماری سرطان و تحت درمان های پزشکی هستند موجب ایجاد انگیزه و تشویق آنان جهت ادامه این فعالیت های ورزشی می گردد.

رییس هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان گفت: انجام فعالیت های ورزشی در بهبود کیفیت زندگی، کاهش افسردگی و انزوای فردی افراد مبتلا به سرطان که به بهبودی دست یافته اند بسیار موثر بوده و سبب می گردد تا فرد در وضعیت روحی مناسب و بهتری قرار بگیرد.

وی ادامه داد: انجام فعالیت های ورزشی همچنین در افراد مبتلا به سرطان پروستات موجب خون رسانی و جریان خون لازم می گردد، بنابراین به این دسته از افراد توصیه می گردد که از ورزش دوری ننمایند.

باقری مقدم در انتها گفت: برای جلوگیری از پیشرفت بیماری سرطان بهتر است شدت و تکرار ورزش های قدرتی و انعطاف پذیر در افراد مبتلا به سرطان زیر نظر متخصصین کنترل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 784

به "نقش ورزش در کاهش بیماری سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش ورزش در کاهش بیماری سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید