نظام ارجاع پزشکی در 10 استان اجرا می گردد

به گزارش پریها، قاسم جان بابایی، در حاشیه همایش آشنایی با الزامات طرح نظام ارجاع پزشکی، اضافه نمود: هم اکنون این طرح در 6 استان کشور نظیر گلستان، آذربایجان شرقی، گیلان و خراسان رضوی در حال اجراست.

نظام ارجاع پزشکی در 10 استان اجرا می گردد

وی ادامه داد: نظام ارجاع پزشکی در بستر پرونده الکترونیک بیماران، تحول بزرگ در ارائه خدمت بهداشتی و درمانی به شمار می رود که کشورهای پیشرفته از سال ها پیش آن را اجرایی نموده اند.

جان بابایی، ایجاد و توسعه پرونده نظام الکترونیک، نوبت دهی الکترونیک و ارتباط مراکز بهداشتی و درمانی با سامانه الکترونیک را از پیش نیازهای عملیاتی شدن طرح نظام ارجاع پزشکی دانست.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از 60 میلیون نفر از مردم کشورمان پرونده الکترونیک سلامت دارند که اکنون مشخصات آنها در پرونده الکترونیک ثبت شده است و بتدریج تکمیل تر می گردد.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه طی سالهای آینده بتدریج طرح ارجاع پزشکی در تمامی مناطق کشور عملیاتی خواهد شد، گفت: اجرای این طرح بدون ایجاد زیرساخت ها، فرهنگ سازی و همراهی خدمت گیرندگان میسر نیست و در این زمینه ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و سایر مسئولان اجرایی نقش مهمی در مطلع سازی مردم دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1923

به "نظام ارجاع پزشکی در 10 استان اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام ارجاع پزشکی در 10 استان اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید