نشست هم اندیشی تشکل های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گلستان برگزار شد

به گزارش مجله پریها، نشست هم اندیشی جوامع تحت پوشش اداره کل گلستان با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، دبیر شورای هماهنگی بانک های استان، مدیرکل امور مالیاتی گلستان و سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان برگزار شد.

نشست هم اندیشی تشکل های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گلستان برگزار شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، این نشست در راستای جلسات شورای هماهنگی جوامع این اداره کل، سه شنبه 2 اردیبهشت ماه 99 با حضور احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، عبدالله باقریان رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان و دبیر شورای هماهنگی بانک های استان، علی اصغر هزارجریبی مدیرکل امور اقتصادیاتی گلستان، روح الله درزی سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان و همچنین هیئت مدیره های جوامع گردشگری استان در هتل آذین گرگان برگزار شد.

این نشست به منظور هم اندیشی و ارائه پیشنهادها و راهکارهای حل مسائل جوامع تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان انجام شد و هیئت مدیره انجمن حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی، جامعه هتلداران، انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان، انجمن صنفی راهنمایان گردشگری و انجمن حرفه ای مهمانپذیرداران مواردی را در خصوص مسائل بانکی، اقتصادیاتی و تأمین اجتماعی مطرح کردند و به بیان انتقادها، مسائل و راهکارهای خود برای گذر گردشگری از دوران شیوع کرونا ویروس پرداختند.

برآورد خسارت تأسیسات گردشگری گلستان از کرونا ویروس

احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در این نشست گفت: با توجه به شیوع کرونا ویروس و تعطیلی تأسیسات گردشگری استان و بروز مسائلی برای مدیران و کارکنان این واحدها و همچنین به منظور آشنایی بیشتر جوامع با حمایت ها و تسهیلات ارائه شده، در این نشست از رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان و دبیر شورای هماهنگی بانک های استان، مدیرکل امور اقتصادیاتی گلستان و سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان دعوت شد.

او گفت: به دلیل حجم مسافرت های هم وطنان در سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت، این ایام هر ساله شرایط متفاوتی برای کسب درآمد فعالان حوزه گردشگری است و بعضاً بر اساس آمارها حجم سفر در این سه ماه با سفرهای طول یک سال برابری می کند.

تجری یادآور شد: سال گذشته در ایام نوروز علی رغم درگیری تنها سه شهرستان با بحث سیلاب، فضای استان در رسانه ها سیل زده معرفی و موجب لغو بسیاری از سفرهای هم وطنان به استان شد که از این رو تأسیسات گردشگری خسارت زیادی را متحمل شدند.

او گفت: پس از گذر از سیلاب و در طول سال گذشته با استفاده از ظرفیت های مختلفی چون نمایشگاه گردشگری تهران و همچنین تعاملات ستاد اجرایی خدمات سفر، برنامه ریزی بسیار خوبی برای میزبانی از مسافران در ایام انتها سال 98 و نوروز 99 در استان صورت گرفت تا برخی از خسارات نوروز 98 برای حوزه گردشگری استان جبران شود، اما از روزهای انتهای سال با شیوع و گسترش کرونا ویروس در کشور و استان وارد شرایط خاصی شدیم و در حال حاضر تأسیسات گردشگری استان سخت ترین روزهای خود را سپری می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان بیان نمود: میانگین خسارات تأسیسات گردشگری از شرایط موجود با استفاده و بهره مندی از آمار و اطلاعات سال های گذشته توسط کارشناسان حوزه گردشگری برآورد شده است. پس از بررسی میانگین خسارات به این حوزه، اداره کل میراث فرهنگی استان پیشنهادها و راهکارهای خود را برای جبران بخشی از آن ها به استانداری و وزارت میراث فرهنگی ارائه کرده است.

او شرح داد: واحدهای تولیدی بعد از رفع بحران کرونا می توانند فعالیت خود را آغاز کنند اما خسارات به تأسیسات گردشگری به دلیل بار روانی و مسائل اقتصادی که در جامعه به وجود آمده و باعث کاهش اهمیت سفرها شده، تا مدت ها ادامه خواهد داشت.

تجری ادامه داد: از بین رفتن بار منفی کرونا پس از مهار این بیماری و بازگشت رونق مجدد به گردشگری، حداقل یک سال به طول خواهد انجامید که در این دوره رکود باید با ارائه راهکارهای مناسب از حجم ضرر فعالان این حوزه کم کرد.

در ادامه این نشست عبدالله باقریان رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان و دبیر شورای هماهنگی بانک های استان، علی اصغر هزارجریبی مدیرکل امور اقتصادیاتی گلستان، روح الله درزی سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان به بیان مسائل و مسائل مطرح شده از سوی روسای جوامع گردشگری استان پرداختند.

نحوه پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان تأسیسات گردشگری، نحوه اجرای تعویق بیمه سهم کارفرما، تمهیدات ستاد ملی مبارزه با کرونا برای بازپرداخت تسهیلات، جزئیات تعویق اقتصادیات حوزه گردشگری و فرایند دریافت اقتصادیات بر ارزش افزوده از تأسیسات گردشگری از اهم موارد مطرح شده در این جلسه بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3392

به "نشست هم اندیشی تشکل های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گلستان برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست هم اندیشی تشکل های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گلستان برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید