مسکو به سعد حریری: با جبران باسیل مذاکره کن!

به گزارش مجله پریها، به دنبال مانع تراشی آمریکا در فرایند تشکیل دولت جدید لبنان و مداخلات خارجی، منابع خبری از کوشش روسیه برای متقاعد کردن نخست وزیر مکلف این کشور به انجام گفت وگو با تمامی احزاب لبنانی ازجمله رئیس جریان آزاد ملی خبر دادند.

مسکو به سعد حریری: با جبران باسیل مذاکره کن!

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نوشته روزنامه الأخبار چاپ لبنان، پس از آنکه سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان تمامی تعهداتش در قبال شریکانش در فرایند تشکیل دولت را زیر پا گذاشت، گفت وگوها در این باره متوقف شد. طبق گفته نزدیکان حریری، تغییر موضع حریری به دلایل شخصی صورت نگرفته بلکه نتیجه مانع تراشی و فشارهای آمریکاست که پس از تصمیم واشنگتن برای تحریم جبران باسیل، رهبر جریان آزاد ملی به اوج خود رسید.

طبق گزارش الأخبار، فرانسه نیز با آمریکا همراه شده و دو طرف طی توافقی درصدد هستند تا جبران باسیل را عامل تأخیر در فرایند تشکیل دولت جدید لبنان جلوه دهند.

الأخبار در ادامه به نقل از منابع مطلع نوشت، به دنبال این مداخلات روسیه از سعد حریری خواسته است که با تمامی فراکسیون های پارلمانی درباره تشکیل دولت گفت وگو کند و در این باره هیچ حزبی را از قلم نیندازد.

این منابع مطلع از فرایند روابط دیپلماتیک میان مسکو و بیروت در ادامه گفتند که مسکو برای تسهیل تشکیل دولت جدید لبنان در سریع ترین زمان ممکن، حریری را به سمت شروع گفت وگوی ملی لبنانی همه جانبه بدون مداخله طرف های خارجی سوق می دهد.

طبق گفته این منابع، هدف روسیه از این درخواست گفت وگوی سعد حریری با جبران باسیل است و مقامات مسکو در این باره با حریری و باسیل در ارتباط هستند.

الأخبار در ادامه گزارش داد که الکساندر روداکوف پس از ملاقات و گفت وگو با مقامات لبنان، گزارش های مفصلی را درباره گفت وگوهایش به وزارت خارجه کشورش ارائه نموده که همگی مثبت بوده و بیانگر پاسخ مثبت مقامات لبنان به پیشنهاد روسیه است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3815

به "مسکو به سعد حریری: با جبران باسیل مذاکره کن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو به سعد حریری: با جبران باسیل مذاکره کن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید