مسکو: آمریکا در فهرست کشورهای غیردوست واقع شده است

به گزارش مجله پریها، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اطلاع داد که آمریکا در فهرست کشورهای غیر دوست این کشور واقع شده است و از به کارگیری شهروندان روس در هیأت های دیپلماتیک خود منع می گردد.

مسکو: آمریکا در فهرست کشورهای غیردوست واقع شده است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز یکشنبه گفت که روسیه فرایند ایجاد فهرست کشورهای غیردوست را شروع نموده که بر این اساس، کشورهایی که در این فهرست قرار دارند از به کار گیری شهفرایندان روس برای کار در هیأت های دیپلماتیک منع خواهند شد.

وی که با شبکه تلویزیونی روسیه 1 صحبت می کرد، اضافه نمود: همانطور که می دانید، روز گذشته فرمانی از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه منتشر شد که شامل اقداماتی بود که طی آن، کشورهایی که غیردوست معرفی می شوند، نمی توانند کارمندان روس در هیأت های دیپلماتیک و کنسولگری های خود استفاده نمایند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: فهرست کشورهای غیر دوست در حال تهیه بوده و همانطور که می دانیم، تمام این داستان زمانی شروع شد که موج گام های غیردوستانه آمریکا شروع شد و می توانم تاکید کنم که آمریکا هم در این فهرست قرار گرفته است.

وی تاکید نمود که فرمان رئیس جمهور روسیه اقدامی تلافی جویانه در مقابل گام های خصمانه دیگر کشورها بوده است.

رئیس جمهور روسیه روز شنبه حکمی را امضا کرد که دولت را موظف می نماید به اقدامات غیردوستانه بعضی کشورهای غربی پاسخ دهد.

بر اساس این دستور، مأموریت های دیپلماتیک، نهادهای کنسولی و دفاتر نهادهای دولتی دیگر کشورها که رفتار غیردوستانه ای با روسیه، افراد دارای تابعیت روسیه و نهادهای قانونی این کشور داشته باشند، از نظر به کار دریافت کارمندان روس، با محدودیت هایی روبرو شده یا حتی به طور کامل با ممانعت روبرو خواهند شد.

با این حال افراد دارای تابعیت این کشورها، برای ورود به روسیه و انجام مأموریت های دیپلماتیک، محدودیتی نخواهد داشت.

علاوه بر این، دولت روسیه موظف است، تعداد افرادی که می توانند در مأموریت های دیپلماتیک این کشورها در خاک روسیه فعالیت نمایند را به آن ها ابلاغ نمایند و قراردادهایی که تا قبل از امضای این حکم، در مورد مأموریت های خارجی وجود داشته، باطل هستند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4267

به "مسکو: آمریکا در فهرست کشورهای غیردوست واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آمریکا در فهرست کشورهای غیردوست واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید