مراسم سنتی آت چاپ باخ در شهرستان چالدران برگزار گردید

به گزارش پریها، مراسم سنتی آت چاپ باخ در شهرستان چالدران با حضور عموم مردم برگزار گردید.

مراسم سنتی آت چاپ باخ در شهرستان چالدران برگزار گردید

به گزارش پریها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، مراسم، مناسبت ها،جشن هاو باورهای مردم هر کشور و دیاری آیینه تمام نمای اندیشه ها و اعتقادات آنها در طول تاریخ و قرن هاست.

در ادامه برنامه های نوروزگاه شهرستان چالدران در راستای ایجاد نشاط اجتماعی و احیای سنت های شهرستان، با همت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، مراسم آیینی سنتی اسب دوانی یا همان آت چاپ باخ قبل از سال تحویل در بخش دشتک (شهر آواجیق و روستای عرب دیزج) برگزار شد. وستا های سعدل، شیرین بولاغ آواجیق، گل اشاقی، سیه چشمه، عرب دیزج، قرنقو، اداره میراث فرهنگی شهرستان چالدران از محل اجرا های مراسم نوروزی در این شهرستان است.

چالدران به دلیل داشتن هوای سرد در فصل زمستان و خنک در فصل گرما، یکی از مناطق گردشگری استان بوده و این شهر یکی از مرتفع ترین شهر های کشور است.

چالدران یکی از شهر های زیبای استان آذربایجان غربی بوده که در شمال غرب آن واقع شده است. خانه های این شهر همه فاقد کولر بوده چرا که واقع شدن در سلسه کوه های زاگرس، هوای خنکی را برای مردم و گردشگران این شهر رقم زده است و این شهر بعنان شهر بدون کولر در کشور می نامند و در انتها مراسم به نفرات برتر هدایای اهدا شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2719

به "مراسم سنتی آت چاپ باخ در شهرستان چالدران برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم سنتی آت چاپ باخ در شهرستان چالدران برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید