محسن هاشمی: مشکل اصلی بوستان جنگلی چیتگر آب است

به گزارش پریها، رئیس شورای شهر تهران گفت: مشکل اصلی بوستان جنگلی چیتگر، آب است و باید در اولویت اصلی مدیریت این محدوده قرار گیرد.

محسن هاشمی: مشکل اصلی بوستان جنگلی چیتگر آب است

به گزارش مهر، محسن هاشمی در حاشیه بازدید از بوستان جنگلی چیتگر و بخش های خشک شده و آفت زده آن، در نشستی که به موضوع آنالیز این چالش ها اختصاص داشت، اظهار کرد: خوشبختانه مدیریت فعلی خدمات شهری این منطقه، تسلط کافی به موضوع و برنامه ها دارد که جای تقدیر است اما مشکل اصلی چیتگر، آب است. اگر پارکی وجود دارد، به دلیل وجود درختان آن است و هزینه 7 میلیاردی برای نگهداشت آن، در اولویت اصلی برای پرداخت هزینه آب باید صرف گردد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه به نظر می رسد هزینه نگهداشت پیدا و پنهان این پارک جنگلی 10 میلیارد باشد و پرداخت 300 تا 500 میلیون به عنوان آب بها هزینه ای نیست، اضافه کرد: عدم پرداخت این هزینه به هر دلیلی، کجی مدیریت محسوب می گردد. همه پرسنل در این محدوده برای این مسئله حضور دارند که آب را به پای درختان برسانند بنابراین اولویت اصلی باید هزینه برای آب باشد حتی اگر در برهه ای از زمان، لجبازی و آب قطع شده باشد، باید کوشش گردد که دوباره آب به چیتگر برگردد.

وی با بیان اینکه امروز در تماس با رئیس آب و فاضلاب تهران، این موضوع را پیگیری خواهم کرد، گفت: درختان چیتگر تشنه هستند و باید کوشش کنیم سطح آب را در چیتگر افزایش دهیم حتی باید زمین خیس باشد که آتش سوزی ایجاد نگردد.

هاشمی در ادامه با اشاره به استفاده از روش آبیاری پرفشار برای مصرف کم در فضاهای سبز سراسر جهان اضافه کرد: متأسفانه یکی از مسائل فضای سبز تهران، عدم برنامه ریزی برای استفاده از آبیاری تحت فشار است و باید در این خصوص حرکت جهادی انجام گردد تا با استفاده از پساب های تسویه شده، آبیاری فضای سبز تهران به وسیله آبیاری تحت فشار انجام گردد.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: در این راستا باید شهرداری یا شورا طرح یا لایحه ای در مورد تغییر سبک آبیاری فضای سبز شهرداری ارائه نمایند.

وی مشکل دیگر فضای سبز تهران را کاشت گونه های گیاهی دانست که تناسبی با اقلیم فعلی پایتخت ندارد و گفت: باید در هنگام کاشت درختان به گونه های آن توجه گردد و نباید همان رویه گذشته را دنبال کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2837

به "محسن هاشمی: مشکل اصلی بوستان جنگلی چیتگر آب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن هاشمی: مشکل اصلی بوستان جنگلی چیتگر آب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید