لزوم عرضه محصولات ارگانیک مورد احتیاج در میادین میوه و تره بار

به گزارش مجله پریها، شهردار تهران گفت : باید کاری کنیم که در همه میادین میوه و تره بار به اندازه نیازی که وجود دارد محصولات ارگانیک عرضه گردد.

لزوم عرضه محصولات ارگانیک مورد احتیاج در میادین میوه و تره بار

به گزارش خبرنگاران، پیروز حناچی، صبح امروز (پنجشنبه ) در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه محصولات غذایی ارگانیک در پاسخ به این پرسش که آیا شهرداری تهران برای تداوم چنین برنامه هایی، برنامه ای در نظر دارد، اظهار کرد: ارائه محصولات غذایی سالم اعم از میوه جات، خشکبار و دیگر محصولات یکی دیگر از وظایف اصلی حاکمیت ها در کل جهان است و طبیعتا در کشور ما هم به جهت مصوبات شورای اسلامی شهر تهران و مصوبات قانونی جزو وظایف ما در میادین میوه و تره بار، ارائه خدمات به همشهریان محترم در تهران است.

شهردار تهران ادامه داد: موضوع خاص ارگانیک چند دهه است که در جهان بسیار مطرح شده است، تاثیرات زیست محیطی ناشی از بی توجهی به سموم، آفات و نگهداری محصولات کشاورزی تاثیر مستقیمی در این زمینه دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود، افزود: خوشبختانه در این نمایشگاه با توجه به گواهی هایی که صادر می گردد و این گواهی ها را موسسه استاندارد و موسسات بین المللی در این زمینه به شکل تصادفی چک می نمایند، اگر کنترل کیفی را پشت سر بگذارند، معین می گردد که این محصولات قابل صادر کردن به اقصی نقاط جهان هستند که ما مسیر را تعقیب خواهیم کرد. چون هیچ موضوعی مهم تر از سلامتی شهروندان در کشور و شهرمان نیست.

حناچی همچنین در پاسخ به این سوال که برخی از شهروندان گلایه مند هستند که چرا نمایشگاه های این چنینی دائمی نیست و صرفا در مقاطعی از سال برگزار می گردد، گفت: یکی از اهداف نمایشگاه اطلاع رسانی از وجود چنین محصولاتی است. برای این که افرادی که در طول سال با آن آشنا نیستند، آشنایی پیدا نمایند و از محل های اصلی خریداری نمایند. نمایشگاه ها معمولا عرضه مستقیم فراوری کالا نیست، بلکه عرضه معرفی کالا و خدمات موجود در کشور است که سازمان میادین میوه و تره بار این موضوع را جدی تر تعقیب خواهد نمود.

به گفته وی، موضوع محصولات ارگانیک به نسبت فراوری محصولات، موضوع جدیدی است و متقاضی آن هم در کشور رو به رشد است. با توجه به چرخه غذایی موجود در چرخه های زیست محیطی، توجه به آن هم بسیار ضروری است و این نمایشگاه ها فرصتی برای معرفی افرادی که در این زمینه ها فعالیت می نمایند، است.

شهردار تهران در ادامه صحبت های خود و در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا می توان امیدوار بود که همه بازارهای میوه و تره بار محصولات ارگانیک داشته باشند؟ اظهار کرد: ایده آل این است که این اتفاق رخ دهد. معمولا بر روی محصولات ارگانیک کنترل های جدی تری می گردد و در جهان هم همین طور است. به طور مثال در کشورهای اروپایی تا سه برابر قیمت محصولات ارگانیک افزایش پیدا می نمایند که البته در حال کاهش هستند و در کشور ما هم محصولات ارگانیک نسبت به محصولات دیگر گران تر است و باید کاری کنیم که در همه میادین میوه و تره بار به اندازه نیازی که وجود دارد، این محصولات عرضه گردد.

شهردار تهران در خاتمه صحبت های خود و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که شهردار تهران هر چند وقت یک بار به میادین میوه و تره بار مراجعه می نماید، در این باره پاسخ داد: هر هفته .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1983

به "لزوم عرضه محصولات ارگانیک مورد احتیاج در میادین میوه و تره بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم عرضه محصولات ارگانیک مورد احتیاج در میادین میوه و تره بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید