قیمت گذاری استقلال و پرسپولیس گمانه زنی است

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوص سازی در خصوص آخرین وضعیت خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و اینکه چرا در دفعات قبل این موضوع به نتیجه نرسید گفت: سال 93 و 94 در 4 نوبت دو باشگاه را به مزایده گذاشتیم، در سه نوبت اول بنا بر دلایلی چیزی به نتیجه نرسید و در نوبت چهارم همه چیز مهیای واگذاری بود اما هیات 3 نفره وزیران، افرادی که برای خرید دو باشگاه اقدام نموده بودند را تائید نکردند و آن مزایده چهارم هم به نتیجه نرسید. بعد از این اتفاق هیات وزیران عملا واگذاری را متوقف کرد و الان بعد از گذشت سه سال و چهار ماه با توجه به نامه وزیر ورزش به رئیس جمهور و نامه وزیر اقتصاد و داریی برای فروش دو باشگاه به هیات دولت نوشته گردیده است، هیات دولت باید مصوبه مرداد سال 94 را پس بگیرد تا فرایند فروش دوباره از سر گرفته گردد. به محض اینکه این موضوع حل گردد اطلاع رسانی خواهد شد. فقط تفاوت شرایط الان و سال 94 این است که رئیس جمهور دستور داده اند فرآیند از نو شروع گردد.:

قیمت گذاری استقلال و پرسپولیس گمانه زنی است

پوری حسینی در خصوص اظهار نظر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان مبنی بر قیمت پایه دو باشگاه گفت: این موضوع را باید از خود عزیزان پرسید.فکر می کنم گمانه زنی بوده چون هیچ کار کارشناسی در سازمان خصوصی سازی صورت نگرفته چون همانطور که گفتم مصوبه ای از سوی هیات وزیران برای واگذاری دو باشگاه هنوز صادر نگردیده است.احتمالا دوستان پیش بینی خودشان را اعلام نموده اند ولی این قیمت ها استنادی ندارند.

رئیس سازمان خصوصی سازی درباره اینکه آیا به شخصه به واگذاری دو باشگاه خوشبین است یا خیر گفت:اصولا این کار چندان پیچیده نیست، همه جای جهان این مسیر را رفته اند و ما خیلی دیرتر از همه در حال طی کردن این مسیر هستیم. در هیچ کجای جهان دولت ها تیمداری نمی نمایند که ما دومی باشیم. برای افکار عمومی فروخته شدن 2 باشگاه یک تابو گردیده است. سخت تر این ها را سازمان خصوصی انجام داده گرچه بعضا بابت این کار تهمت، ناسزا و افترا شنیده و در حق این سازمان ناروا، ناجوانمردی و نامردی نموده اند اما خصلت خصوصی سازی همین است. البته این سازمان به خاطر این مسائل نباید کارش را متوقف کند.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 7 آذر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 946

به "قیمت گذاری استقلال و پرسپولیس گمانه زنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گذاری استقلال و پرسپولیس گمانه زنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید