قصاص فرجام قتل و ازدواج با همسر مقتول

به گزارش مجله پریها، مرد جوان که در دفاع از زن جوان، همسر او را به قتل رسانده و جسد را در خانه مقتول زیر درخت گردو دفن نموده بود، پس از چهار سال فرار دستگیر و با رای دادگاه به قصاص محکوم شد.

قصاص فرجام قتل و ازدواج با همسر مقتول

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش ، زمستان سال 91، با اعلام خبر ناپدید شدن جوانی به نام بهمن از سوی خانواده اش، رسیدگی به ماجرا در دستور کار پلیس نهاده شد و با توجه به این که مدتی بعد همسر بهمن به نام فرخنده به محل نامعلومی گریخت؛ ماموران احتمال دادند که فرخنده از ماجرای ناپدید شدن همسرش خبر دارد.

چهار سال بعد از ماجرا، فرخنده هنگام ثبت نام فرزند خود در مدرسه ای در همدان دستگیر شد و پرده از راز جنایت برداشت. این در حالی بود که فرخنده و جمشید بعد از جنایت با یک طلاق نامه قلابی، با هم ازدواج نموده بودند. فرخنده در اعترافاتش گفت: با همسرم اختلاف داشتم. شب حادثه من دست و پایش را گرفتم و جمشید به او ضرباتی با چاقو زد.

فردای روز حادثه جمشید کارگری آورد و به بهانه احداث استخر در حیاط خانه مان در دماوند، گودالی عمیق حفر کردند و بعد جسد را زیر درخت گردو دفن کردیم.

جمشید بعد از دستگیری اعترافات فرخنده را تایید کرد و پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و روز گذشته جمشید به اتهام مباشرت در قتل و فرخنده به اتهام معاونت در قتل پای میز محاکمه نهاده شدند. در ابتدای جلسه فرزند بهمن تقاضای قصاص کرد. معاون اول قوه قضاییه هم از سوی فرزند صغیر بهمن تقاضای قصاص قاتل را بیان کرد.

سپس جمشید پای میز محاکمه نهاده شد و گفت: فرخنده با خواهر من دوست بود و از این طریق من با همسر او مراودات اقتصادی داشتم و دوست شده بودیم. یک شب فرخنده به خواهرم زنگ زد و گفت با بهمن بحث شان شده و از من خواستند برای میانجیگری به خانه شان بروم. آن شب بهمن خیلی عصبانی بود و چاقویی برداشت و به سمت فرخنده حمله کرد.

وقتی می خواستم جلوی او را بگیرم مانع من شد و می خواست به من چاقو بزند. برای همین من همان چاقو را از دستش گرفتم و به او ضربه زدم. بعد خیلی ترسیده بودم و برای این که راز جنایت فاش نگردد جسد را دفن کردم. فرخنده هیچ نقشی در این ماجرا نداشت و فقط به خاطر این که من به خاطر او گرفتار شده بودم خودش را همدست من معرفی کرد.

سپس فرخنده در دفاع از خود گفت: اتهامم را قبول ندارم. من فکر می کردم اگر خودم را همدست جمشید معرفی کنم مجازات او کم می گردد و تمام اعترافات قبلی که گفتم دروغ بود.

شب حادثه بهمن به من سیلی زد و گفت باید از خانه ام بروی. می گفت دیگر از دست تو خسته شده ام. بهانه گیر شده بود و من دلیلش را نمی دانستم. بعد هم جمشید وارد درگیری ما شد و این اتفاق رخ داد.

قضات بعد از شنیدن دفاعیات متهمان جمشید را به قصاص محکوم کردند و فرخنده از اتهام معاونت در قتل تبرئه شد و به اتهام مشارکت در دفن جسد به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

منبع: جام جم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3478

به "قصاص فرجام قتل و ازدواج با همسر مقتول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصاص فرجام قتل و ازدواج با همسر مقتول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید