قسد ارتش ترکیه را به جنایت علیه غیرنظامیان در راس العین متهم کرد

به گزارش پریها، نیروهای دموکراتیک سوریه، ارتش ترکیه را به ارتکاب جنایت هایی علیه غیرنظامیان در شمال شرق سوریه متهم کردند.

قسد ارتش ترکیه را به جنایت علیه غیرنظامیان در راس العین متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل پریها به نقل از روسیا الیوم، فرماندهی کل گروه شبه نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه، موسوم به قسد، در بیانیه ای اعلام نمود: در مقابل چشم و گوش دنیا و با حضور تعدادی از رسانه های دنیای، ترکیه و گروه های هم پیمانش به ارتکاب جنایت هایی علیه غیرنظامیان در شمال و شرق سوریه و جنگ تمام عیار کشتار نژادی ادامه می دهند.

این بیانیه اضافه کرد: ارتش اشغالگر ترکیه در چارچوب اقدام هدفمند خود برای پاکسازی شمال و شرق سوریه از ساکنانش، کاروان غیرنظامیان را که در حال رفتن به شهر رأس العین بودند، هدف قرار داد که به کشته و زخمی شدن ده ها غیرنظامی منجر شد.

نیروهای دموکراتیک سوریه در این بیانیه تأکید کرد: کاروان مذکور که با همراهی تعدادی از پریها و نیروهای امنیتی در راستا حرکت بود، به صورت مستقیم و وحشیانه مورد هدف قرار گرفتند؛ اقدامی که واقعیت توطئه ترکیه و نیات حقیقی آن را برملا می سازد. این جنایت هولناک در شمال و شرق سوریه جنایت شنیعی است که ترکیه در مقابل چشم و گوش دنیا و با زیرپا گذاشتن تمامی ارزش های انسانی مرتکب آن می گردد.

نیروهای دموکراتیک سوریه در ادامه، جامعه دنیای را مسئول کشتار غیرنظامیان کُرد به دست ارتش ترکیه اعلام نمودند و از تمامی نیروهای بین المللی خواستند برای خاتمه دادن به این کشتار اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2933

به "قسد ارتش ترکیه را به جنایت علیه غیرنظامیان در راس العین متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قسد ارتش ترکیه را به جنایت علیه غیرنظامیان در راس العین متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید