فواید روغن ماهی در مقابله با افسردگی و سلامت قلب

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، کارشناسان تغذیه مصرف زیاد ماهی را توصیه می نمایند، اما نسبت به خواص مکمل های روغن ماهی که حاوی اسیدهای چرب اُمگا3 هستند مطمئن نیستند. در ادامه به برخی فواید روغن ماهی اشاره می گردد.

فواید روغن ماهی در مقابله با افسردگی و سلامت قلب

کمک به مبتلایان به بیماری آسم

تحقیق جدید دانشگاه روچستر نشان می دهد محصولات حاوی اسید چرب اُمگا3 موجب کاهش فراوری آنتی بادی های مسبب آسم و آلرژی در بدن می شوند. اگرچه در مبتلایان حاد این بیماری ها که استروئیدهای خوراکی مصرف می نمایند به دلیل وجود عنصر دارویی، از بروز فواید ممانعت می گردد.

تقویت متابولیسم

محققان در ژاپن دریافته اند روغن ماهی موجب فعال سازی گیرنده ها در دستگاه گوارش موش ها می گردد در نتیجه سلول ها در سیستم عصبی برای متابولیز چربی ذخیره می شوند. دانشمندان به یک گروه از موش ها غذای چرب حاوی روغن ماهی دادند، درحالیکه به گروه دیگر رژیم غذایی فاقد این مکمل داده شد. آنها دریافتند موش های تغذیه گردیده با روغن ماهی 5 تا 10 درصد وزن کمتری داشتند.

تقویت سیستم ایمنی

طبق یافته محققان در آزمایش سال 2013 بر روی مکمل ها، روغن ماهی دارای خواص تقویت نماینده سیستم ایمنی است که می تواند برای افراد دارای نقص ایمنی مفید باشد. به گفته محققان، روغن ماهی موجب ترغیب فعالیت سلول های سفید خون در تقویت سیستم ایمنی می گردد.

مقابله با افسردگی

معین گردیده است که مکمل های روغن ماهی موجب تسکین علائم افسردگی خفیف و متوسط می شوند. همچنین افراد مبتلا به افسردگی تک قطبی بعد از خوردن یک یا دو گرم مکمل در روز با کاهش علائم روبرو بودند.

حفاظت از قلب

امگا-3 همواره با سلامت بهتر قلب مرتبط بوده است، اگرچه مطالعات اخیر نشان می دهد مصرف حدود 300 میلیگرم اُمگا-3 از طریق رژیم غذایی یا مکمل ها مفید است اما مصرف بیش از این اندازه آن فایده ای ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 634

به "فواید روغن ماهی در مقابله با افسردگی و سلامت قلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید روغن ماهی در مقابله با افسردگی و سلامت قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید