فضاپیمای ناسا آماده برای یافتن هزاران دنیا بیگانه

به گزارش پریها، ناسا در کوشش است تا با استفاده از اطلاعات ارسالی از ماهواره فراخورشیدی خود دنیا های بیگانه را کشف کند.

فضاپیمای ناسا آماده برای یافتن هزاران دنیا بیگانه

به گزارش خبرنگار ، در فاصله 50 سال نوری از زمین 1560 ستاره وجود دارد که در اطرف هرکدام از آن ها تعدادی سیاره در حال گردش هستند. این سیارات که اصطلاحا سیاره های فراخورشیدی نامیده می شوند، ترکیبی سنگی و نزدیک به ترکیب ساختاری زمین دارند و بعضی از نظریات حاکی از احتمال وجود حیات در آن ها است. بیش از 99 درصد این دنیا های بیگانه هنوز برای دانشمندان بیگانه است.

کشف سیاه چاله ای بزرگ و مرگ بار در کیهان

سازمان تحقیقات فضایی آمریکا (ناسا) در کوشش است تا با استفاده از توانایی ها و ظرفیت های تلسکوپ فراخورشیدی TESS اطلاعاتی جدید در خصوص محل های ناشناخته در کیهان را بدست آورد. این تلسکوپ در هر 13.7 روز یک دور کامل پیرامون زمین می چرخد و به تجهیزاتی مجهز شده است که می تواند تصاویر واضحی از نقاط دور در فضا را ثبت کند.

فضاپیمای ناسا به دنبال اکتشاف ناشناخته های دنیا

تلکسکوپ TESS تاکنون وجود بیش از 29 ستاره را بیگانه را کشف نموده است. ولی این اکتشاف به معنای کسب جزئیاتی قابل اتکا از این ستاره ها نیست. پیش بینی می گردد در آینده بیش از 1000 دنیا ناشناخته توسط این تلسکوپ و تجهیزات فضایی دیگر کشف شوند. شواهدی معتددی در عکس های گرفته شده از نقاط دور دست کهکشان راه شیری نشان می دهد انسان ها در کیهان تنها نبوده و دنیا های دیگری با امکان حیات در سیارات ناشناخته وجود دارند.

هرچند تاکنون کوشش های گسترده هایی برای برقراری ارتباط با بیگانه های احتمالی در اطراف منظومه شمسی اجرا شده است، ولی هیج نتیجه معناداری حاصل نشده است. با این حال دنیا زیادی در انتظار اکتشاف هستند و در آینده انسان ها اطلاعاتی شاید باورنکردنی از سیاره های دیگر را بدست می آورند.

بعضی از علاقه مندان به علوم متافیزیک معتقدند بیگانگان هزاران سال پیش به زمین آمده و آثاری از خود را در نقاط مختلف برجای گذاشته اند. از جمله این آثار می توان شباهت ساختاری آثار باستانی برجسته ای هم چون هرم های مصر و برج های اینکا ها در آمریکای جنوبی را نام برد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3026

به "فضاپیمای ناسا آماده برای یافتن هزاران دنیا بیگانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای ناسا آماده برای یافتن هزاران دنیا بیگانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید