عینک های واقعیت افزوده سبک می شوند

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، محققان روشی جدید برای ساخت عینک های واقعیت افزوده ابداع نموده اند که تصاویر را به طور مستقیم به چشم می تاباند. محققان امیدوارند این روش حجم عینک ها و هدست های واقعیت افزوده را کم کند تا این گجت ها به اندازه یک عینک معمولی شوند.

عینک های واقعیت افزوده سبک می شوند

البته این روش در حد نظریه و قرار است نمونه اولیه ای براساس این روش ها ساخته گردد. این نمونه اولیه می تواند تصاویر و آیکون ها را رصد کند و به چشم بتاباند. اما تاباندن ویدئو به چشم ها در این مرحله ممکن نیست.

کریستوفر مارتینز از موسسه تحقیقاتی لتی و محقق ارشد این پژوهش می گوید: مابه جای آنکه به فناوری نمایشگرها بپردازیم و سعی کنیم آنها را کوچکتر کنیم، تحقیق خود را با ایده عینک های هوشمندی شروع کردیم که در ابعاد نرمال هستند.

به هرحال طبق این طرح، عینک مذکور پیکسل های تصویر را به طور جداگانه به چشم می تاباند و مغز آنها را به یک عکس کامل تبدیل می نماید.

هنوز نمونه عملی عینک ساخته نشده است. محققان معتقدند نمونه اولیه چنین عینکی یک نمایشگر مونوکروم 300در 300 پیکسل دارد. البته باید دو نمایشگر با این ویژگی را روی هم قرار داد.

مارتینز می گوید: استفاده از عنصر هولوگرافیک برای یک نمایشگر مخصوص شبکیه چشم بسیار متفاوت از شبکه سنتی پیکسل ها است که برای نمایشگر های معمول به کار می رود. به عنوان مثال می توان اطلاعات را بدون پیچیدگی به قسمت های چپ و راست نمایشگر منتقل کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 639

به "عینک های واقعیت افزوده سبک می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینک های واقعیت افزوده سبک می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید