طراحی یک محله هوشمند با مبلمان شهری متغیر در کانادا

به گزارش پریها، در دنیای امروز، شهرهای بزرگ به گونه ای طراحی شده اند که بیشتر متناسب با رفت و آمد خودروها هستند اما یک شرکت تجاری محله ای هوشمند را برای افراد پیاده در تورنتو طراحی نموده است.

طراحی یک محله هوشمند با مبلمان شهری متغیر در کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

شرکت Sidewalk Labs وابسته به آلفابت (شرکت مادر تخصصی گوگل)، به دنبال طراحی محله ای هوشمند در تورنتو است که ویژگی اصلی آن خیابان های کوچک متصل به یکدیگر است. در این خیابان ها، فضای کافی تنها برای حرکت دوچرخه ها و افراد پیاده وجود دارد و اتومبیل ها امکان رفت و آمد ندارند.

کنترل آنی ترافیک خیابان های طراحی شده برای رفت و آمد اتومبیل ها و امکان تغییر سریع مبلمان شهری برای تسهیل حرکت اتومبیل ها، دوچرخه سواران و افراد پیاده از جمله ویژگی های این محله هوشمند خواهد بود. این تغییرات در تمامی ساعات شبانه روز و بر مبنای نیازهای شهروندان هر محل صورت می گیرد.

خیابان های عریض این محله برای حرکت خودروهای سنتی به همراه راننده طراحی می شوند. همچنین شبکه ای از راه های باریک در هر بخش محله برای حرکت افراد پیاده و دوچرخه سواران در نظر گرفته می گردد. شبکه ای از حسگرها و الگوریتم های هوشمند نیز برای کنترل آنی شرایط مورد استفاده قرار می گیرد. این اطلاعات ممکن است برای تغییر ساختار و مسیرهای خیابان های عریض و همین طور مسیرهای باریک مورد استفاده قرار بگیرند.

خودروهای هوشمند نیز در این محله قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر هستند و سرعت آنها و نیز دوچرخه ها و موتورسیکلت ها با استفاده از نرم افزارهای رایانه ای کنترل می گردد؛ به گونه ای که آنها قادر به تخلف و افزایش بیش از حد سرعت نیستند. به عنوان مثال دوچرخه سوارها قادر به پشت سر گذاردن حداکثر سرعت 8 کیلومتر در ساعت نخواهند بود.

منبع: خبر فوری
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3254

به "طراحی یک محله هوشمند با مبلمان شهری متغیر در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی یک محله هوشمند با مبلمان شهری متغیر در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید