صدور مجدد ویزای گردشگری ایران از اول آبان ماه

به گزارش مجله پریها، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر همکاری بخش ها برای حل مسائل حوزه گردشگری، از صدور مجدد ویزای توریستی ایران از ابتدای آبان ماه امسال اطلاع داد.

صدور مجدد ویزای گردشگری ایران از اول آبان ماه

عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سه شنبه شب در سمپوزیم یکصدمین سال گردشگری با اشاره به توقف 20 ماهه صدور ویزای توریستی ایران، اذعان داشت:

گردشگری پیش از کرونا نیز در کشور شرایط خوبی نداشت، با شیوع کرونا شرایط بدتر شد و حالا این بیمار احتیاج به احیا دارد.

ضرغامی به برگزاری جلسات متعدد با دستگاه های مختلف برای بهبود شرایط کنونی صنعت گردشگری طی روزهای گذشته اشاره نمود و گفت:

صدور ویزای گردشگری که 20 ماه متوقف شده بود، از ابتدای آبان ماه امسال شروع می گردد البته برای برطرف مسائل حوزه گردشگری همه بخش ها باید همکاری نموده تا موانع برطرف گردد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر لزوم کنارگذاری استبدادها در این حوزه، توضیح داد:

باید بگذاریم و اجازه دهیم همه حرف هایشان بزنند. آنچه الان شاهد هستیم این است که همه حوزه ها با یکدیگر مشکل دارند، حوزه میراث فرهنگی با بخش گردشگری ، صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با حوزه میراث فرهنگی با مشکل دارد. باید برای رونق این حوزه ها، استبداد بین حوزه ها را کنار گذاشته و با هم حرف بزنیم. دو قطبی سازی مسئله ای از این حوزه ها برطرف نمی کند.

وزیر میراث فرهنگی با تاکید بر لزوم اتخاذ رویکرد مسئله محور در قبال گردشکری، تشخیص مسائل و موانع این صنعت را برای یافتن راه چاره در اولویت دانست و گفت:

همان طور که در کشور مدیریت آبخیزداری نداریم و وقتی بارندگی می گردد، کشور را سیل می برد، معضل ما هم نقدینگی است که فعالیت ها متوقف و کشور را در حال خراب شدن است؛ برای حل آن باید پول و سرمایه به حوزه کار و فراوری وارد گردد. سرمایه گذاران زیادی به حضور در ایران و فعالیت علاقه دارند؛ اما این ها می گویند حاضریم 2000 میلیارد تومان سرمایه گذاری کنیم؛ اما دولت باید کنار برود.

عزت الله ضرغامی با اشاره به مشکل عرضه برای فراوریات صنایع دستی، از اختصاص محوطه کنار موزه فرش به محل عرضه دائمی محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی اطلاع داد. وی با تاکید بر ضرورت آزاداندیشی به مفاهیم تاریخ برای توسعه گردشگری، اظهار کرد:

چند روز پیش به آرامگاه کوروش رفتم. در پاسخ فردی که به من گفت چرا گفتی کوروش عامل وحدت اقوام بوده؟ گفتم که ما نباید دو قطبی فکر کنیم و تعصب داشته باشیم. اسلام هم عامل وحدت بوده است؛ اما کوروش هم قبل از اسلام می زیسته است.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4586

به "صدور مجدد ویزای گردشگری ایران از اول آبان ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجدد ویزای گردشگری ایران از اول آبان ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید