شعبانی بهار: شانس المپیکی شدن کمانداران در بخش بانوان بیشتر است

به گزارش پریها، غلامرضا شعبانی بهار در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به پیگیری تمرینات تیم های ملی ریکرو و کامپوند در گوانگژو و تهران تأکید کرد که عمده برنامه ریزی های فدراسیون تیروکمان در راستای اعزام ملی پوشان به مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک و المپیک در هلند است؛ در این زمینه و در قسمت افراد سالم هم بیشتر از مردان به نتیجه گیری توسط بانوان آن هم در قسمت تیمی امیدوار هستیم.

شعبانی بهار: شانس المپیکی شدن کمانداران در بخش بانوان بیشتر است

وی با اشاره به اینکه اعضای تیم ملی کامپوند در سایت آزادی پیگیر تمریناتشان هستند، گفت: ملی پوشان کامپوند تا هفته گذشته در همدان تمرینات خود را پیگیری کردند اما از شنبه به تهران آمدند تا در سایت آزادی برنامه های تمرینی خود را پیگیری نمایند. اعضای تیم ملی کامپوند برای کاپ جهانی آماده می شوند.

رئیس فدراسیون تیروکمان با بیان اینکه اعضای تیم ملی ریکرو نیز از روز گذشته در گوانگژو چین اردوی تمرینی شأن را شروع نموده اند، ادامه داد: تمرینات این تیم هم تا اواسط اردیبهشت ماه در این شهر پیگیری می گردد. طی این مدت ملی پوشان دو دیدار تدارکاتی هم با تیم هایی از شهر گوانگژو برگزار خواهند کرد، سپس راهی شانگهای می شوند تا از پانزدهم اردیبهشت در مسابقات کاپ جهانی شرکت نمایند.

شعبانی بهار با تأکید بر اینکه نتایج مسابقات کاپ جهانی چین تأثیری در کسب سهمیه المپیک ندارد، توضیح داد: البته حضور در این مسابقات و تجربه ای که ملی پوشان به دست می آورند می تواند در آمادگی آنها برای حضور در مسابقات جهانی هلند تأثیرگذار باشد. این مسابقات میدانی برای توزیع سهمیه بازی های پارالمپیک و المپیک است.

وی با یادآوری اینکه مسابقات جهانی هلند در بخش جانبازان 14 تا 19 خردادماه برگزار می گردد و بلافاصله هم مسابقات کسب سهمیه المپیک شروع شده و تا 26 اردیبهشت ماه ادامه دارد، این مصاحبه را ادامه داد و گفت: در بخش جانبازان، تیم اعزامی ایران شامل 10 ورزشکار خواهد بود. در بخش المپیکی ها هم با ترکیبی کامل از ورزشکاران ریکرو و کامپوند مردان و زنان حضور خواهیم داشت.

شعبانی بهار با تأکید بر اینکه از ابتدای امسال اردوهای تیم جانبازان و معلولان نیز زیر نظر فدراسیون تیروکمان پیگیری می گردد، اظهار داشت: مرحله نخست اردوی شبانه روزی کمانداران معلول و جانباز تمام شده است، در حال برنامه ریزی برای مرحله دوم تمرینات آنها هستیم. در این بخش و برای کسب سهمیه پارالمپیک دغدغه زیادی نداریم، به خصوص اینکه بازی های پارالمپیک در هر دو بخش ریکرو و کامپوند برگزار می گردد، برخلاف المپیک که تنها در بخش ریکرو برگزار می گردد.

رئیس فدراسیون تیروکمان توضیح داد: در بخش المپیک امید خیلی زیادی برای کسب سهمیه در بخش مردان نداریم، با توجه به وضعیت کمانداران ریکرو و رکوردهای ثبت شده توسط آنها، بیشتر امید داریم که در بخش بانوان کسب سهمیه کنیم. در این بخش هم احتمال نتیجه گیری در قسمت تیمی بیشتر از انفرادی است.

شعبانی بهار همچنین در خصوص وضعیت زهرا نعمتی شرح داد و گفت: این ورزشکار همزمان برای حضور در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک و المپیک آماده می گردد، البته طبق توافقات اجرا شده تمرینات زهرا نعمتی فقط با تیم تیروکمان پیگیری می گردد. وی هم اینک با تیم اعزامی به گوانگژو تمرین می نماید و از همان جا هم راهی محل برگزاری مسابقات کاپ جهانی می گردد. برای مسابقات جهانی هلند هم این گونه برنامه ریزی شده که زهرا نعمتی همراه با تیم جانبازان به محل مسابقات اعزام گردد و پس از انتها کارش در این رقابت ها در هلند بماند تا به تیم اعزامی تیروکمان ملحق شده و در رقابت های کسب سهمیه المپیک حاضر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2428

به "شعبانی بهار: شانس المپیکی شدن کمانداران در بخش بانوان بیشتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شعبانی بهار: شانس المپیکی شدن کمانداران در بخش بانوان بیشتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید