شصت دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی فردا شروع می گردد

به گزارش مجله پریها، شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی از فردا دوشنبه در مقر آژانس در وین برگزار می گردد.

شصت دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی فردا شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) از فردا دوشنبه در شصت دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین پایتخت اتریش، درباره عوامل اصلی اولویت های کاری آژانس بر روی استفاده صلح آمیز از تکنولوژی های هسته ای بحث خواهد شد.

در این کنفرانس که از 17 تا 21 سپتامبر (26 تا 30 شهریور) به طول می انجامد، گستره ای از مسائل از جمله تقویت فعالیت های آژانس در زمینه های علوم، فناوری و کاربردهای هسته ای، افزایش کارآیی پادمان آژانس بین المللی انرژی اتمی و افزایش همکاری های بین المللی ایمنی هسته ای در زمینه های تشعشعات، حمل و نقل و پسمان ها مورد بحث قرار خواهند گرفت.

نمایندگان عضو آژانس در شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره گزارش سالیانه آژانس بین المللی انرژی اتمی مربوط به سال 2017، بیانیه مالی آژانس مربوط به سال 2017 و به روزرسانی برنامه و بودجه مربوط به سال 2019 به بحث خواهند پرداخت.

گزارش هایی برای بحث و گفت وگو توسط دبیرخانه آژانس بین المللی انرژی اتمی آماده گردیده که به تایید شورای حکام رسیده است. این گزارش ها شامل بازنگری ایمنی و فناوری هسته ای در سال 2018 و گزارش همکاری فنی مربوط به سال 2017 است.

در این کنفرانس وزیران انرژی اتمی و مقامات ارشد انرژی کشورهای عضو آژانس شرکت و سخنرانی می نمایند.

هم چنین مدیرکل آژانس در افتتاحیه این کنفرانس سخنرانی خواهد نمود.

علی اکبر صالحی معاون رییس جمهوری کشورمان و رییس سازمان انرژی اتمی نیز به منظور شرکت در این کنفرانس به وین رفته و در این کنفرانس سخنرانی می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1252

به "شصت دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی فردا شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شصت دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی فردا شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید