شرایط برای اجرای قانون جهش ملی مسکن سخت شده ، پیشرفت 10 درصدی پروژه ها

به گزارش مجله پریها، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط برای اجرای قانون طرح مسکن سخت شده استو پیشرفت پروژه ها تا کنون حدود 10 درصد است.

شرایط برای اجرای قانون جهش ملی مسکن سخت شده ، پیشرفت 10 درصدی پروژه ها

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، درباره فرایند اجرای پروژه های قانون جهش ملی مسکن اظهارکرد: در قانون 360 میلیارد تومان تسهیلات با سود 18 درصد برای تامین مسکن در این طرح در نظر گرفته شده که تعدادی از بانکها برای تخصیص همکاری ننموده اند. بعلاوه یش از 5 میلیون نفر در فراخوان وزارت راه ثبت نام نموده اند.

وی اضافه نمود:دو مشکل برای اجرای این قانون وجود دارد. اولا آورده مردم برای ادامه پروژه ها کم است و دوما نرخ قسط این وام حدودا ماهی 6 میلیون تومان است که عده ای توان پرداخت آن را ندارند. با این اوصاف شرایط برای اجرای قانون طرح مسکن سخت شده و پیشرفت پروژه ها تا کنون حدود 10 درصد است.

رضایی کوچی توضیح داد: اگر آورده های مردم به موقع نرسد امکان دارد که متوقف شوند. بعلاوه در قانون پیش بینی شده است که هر دوماه یک بار جلسه شورای عالی مسکن با حضور شخص رییس جمهور تشکیل گردد. با منابعی که قانون اجازه می دهد به صندوق ملی مسکن تزریق گردد، می توان نرخ سود را کاهش داد.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 خرداد 1401 بروزرسانی: 22 خرداد 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4630

به "شرایط برای اجرای قانون جهش ملی مسکن سخت شده ، پیشرفت 10 درصدی پروژه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط برای اجرای قانون جهش ملی مسکن سخت شده ، پیشرفت 10 درصدی پروژه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید