سقوط بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا به قعر دریا

به گزارش مجله پریها، یک فروند بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا مستقر در اقیانوس آرام به دلیل نقص فنی به دریا سقوط کرد.

سقوط بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا به قعر دریا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه ها از سقوط یک بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا به قعر دریا خبر دادند.

به گزارش وبگاه نیوی تایمز یک فروند بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا سه شنبه اندکی بعد از برخاستن از عرشه کشتی جنگی چارلستن به دلیل نقص فنی کنار ناو آمریکا به داخل دریا سقوط کرد. این ناو آمریکایی متعلق به ناوگان سوم نیروی دریایی آمریکا در شرق اقیانوس آرام مستقر بود.

ناوگان سوم دریایی آمریکا نوع این بالگرد را ام کیو 8 بی اعلام نموده است. ناوگان سوم دریایی آمریکا در اعلامیه خود در این زمینه افزوده که این بالگرد هنگام برخاستن به دریا افتاد و لاشه آن نیز پیدا نشد. نیروی دریایی آمریکا اعلام نموده که در جریان این سانحه شخصی مجروح نشده است.

مقام های مربوطه بدون اشاره به جزئیات دقیق این سانحه تنها افزوده اند که تحقیقات در این باره در دست آنالیز است و این ناو آمریکایی درحال ادامه ماموریت خود است. این بالگرد بدون سرنشین ساخت ایالات متحده قابلیت نشست و برخاست عمودی و توانائی اجرای عملیات از عرشه هر واحد شناور را دارد.

از سال گذشته میلادی تا به امروز چندین بار سوانح هوایی برای هواپیماها و بالگردهای نظامی آمریکا اتفاق افتاده است. در یک مورد منابع خبری از آتش دریافت یک فروند هواپیمای گلوب مسترسی-17 نیروی هوایی آمریکا خبر دادند.

یک فروند بوئینگ سی17 گلوب مستر نیروی هوایی آمریکا با شماره پرواز 100223 متعلق به پایگاه هوایی مایلدنهال بلافاصله هنگام فرود در پایگاه هوایی چارلستن در باند فرودگاه آتش گرفت. مقام های پایگاه چارلستن مدعی شدند که در جریان این شخصی حادثه آسیب ندید. تصاویر مختلف به اشتراک گذاشته شده از این حادثه حکایت از آسیب جدی دیدن این هواپیما دارد.

بوئینگ گلوب مستر سی-17 یک هواپیمای عظیم حمل و نقل نظامی است که برای نیروی هوایی ایالات متحده ساخته شده است. این هوپیمای غول پیکر معمولا مأموریت های تاکتیکی و راهبردی را برای حمل و نقل هوایی، نیرو و محموله در سراسر دنیا انجام می دهد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4122

به "سقوط بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا به قعر دریا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط بالگرد بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا به قعر دریا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید