سروش جلوی کمال، ترابی جانشین منشا

به گزارش مجله پریها، سروش رفیعی و مهدی ترابی صندلی ویژه ای در تفکرات برانکو برای نیم فصل دوم دارند. گویا قرار است سروش بازیساز پرسپولیس باشد و ترابی جانشین منشا در خط حمله.

سروش جلوی کمال، ترابی جانشین منشا

تفکرات برانکو برای نیم فصل دوم

نه تنها برانکو بلکه تمام مربیان فوتبال دنیا، قبل از اینکه بازیکن جدیدی جذب نمایند، فکر استفاده از او را نیز نموده اند. اینکه بازیکن جدید بیاید و در کدام پست قرار بگیرد و یا با چه بازیکنانی رقابت کندف همه و همه ابتدا از ذهن سرمربی می گذرد و سپس ماجرای انتقال تکمیل می گردد. درباره پرسپولیس و تیم رویایی نیم فصل دومش هم چنین مراحلی طی شده است. برانکو خوب می داند از بازیکنانی نظیر مهدی شیری، مهدی شریفی، سروش رفیعی و مهدی ترابی در چه پست هایی استفاده خواهد نمود.

اگر این 4 بازیکن را به ترکیب ثابت پرسپولیس اضافه کنیم، جا برای برخی از ستاره های این تیم باقی نمی ماند. به همین دلیل شاید برانکو ترکیب ثابت پرسپولیس طوری بچیند که برخی از این بازیکنان فیکس باشند و بقیه روی نیمکت قرار بگیرند. احتمال حضور شیری و شریفی به عنوان بازیکن ذخیره و ترابی و رفیعی در قامت بازیکنان فیکس وجود دارد.

به ترکیب پرسپولیس، در هفته ها و ماه هایی که گذشت نگاهی می اندازیم. نقاط ضعف تعیین است. دفاع راست و چپ، بازیساز و البته مهاجمی که بهتر از منشا باشد و بتواند نقش مکمل علیپور را به بهترین شکل بر عهده بگیرد. با توجه به آسیب دیدگی حسین ماهینی و محمد انصاری، شایان مصلح و سیامک نعمتی اصلح ترین گزینه ها برای بازی در ترکیب ثابت هستند. حتی اگر مهدی شیری هم به فهرست بازیکنان پرسپولیس اضافه گردد، شاید روی نیمکت بنشیند و شاهد هنرنمایی نعمتی در سمت راست خط دفاع باشد.

برای دفاع چپ هم اگر بازیکن مهمی جذب نگردد، باز هم شایان مصلح گزینه نخست خواهد بود. مدافع سابق سپیدرود که هر وقت در ترکیب پرسپولیس حضور داشته، کم نقص و موثر بازی نموده و نشان داده که نزدیک ترین و بهترین گزینه برای بازی در این پست و پس از آسیب دیدگی محمد انصاری است.

برای مرکز خط دفاع هم سخت است دست به ترکیب موفق جلال حسینی و شجاع خلیل زاده زد. دو مدافعی که کم اشتباه ترین بازی ها را در طول یک سال اخیر به نمایش گذاشته و بخش مهمی از موفقیت های پرسپولیس هستند. برانکو هم علاقه ای ندارد ترکیب این خط دفاع را اغییر بدهد و به همین دلیل شاید مدافعی بخرد تا روی نیمکت بنشیند و در مواقع لزوم وارد ترکیب ثابت گردد.

در پست هافبک میانی، صندلی کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی و بشار رسن محکم است. این 3 به احتمال فراوان، بخش مهمی از ترکیب خط هافبک پرسپولیس در نیم فصل دوم را تشکیل می دهند اما با اضافه شدن یک بازیکن دیگر. سروش رفیعی بازیکن قابل اعتماد برانکو است که حضور او در ترکیب ثابت را از حالا می توان پیش بینی کرد. بنابراین مربع خط میانی پرسپولیس را این 4 بازیکن می سازند. کامیابی نیا به عنوان هافبک دفاعی، رفیعی به عنوان بازیساز و کمی جلوتر از کمال و رسن و نوراللهی در کناره ها. به این ها و در مواقع لزوم باید امید عالیشاه، آدام همتی و محسن ربیع خواه را نیز افزود.

در خط حمله، گادوین منشا نه درخشیده و نه بازی قابل قبولی-حداقل در ماه های گذشته- انجام داده. کمبود بازیکن در خط حمله اما باعث شده بود تا برانکو نام منشا را همیشه در ترکیب ثابت قرار بدهد و به آمار ضعیف گل های زده او توجهی نکند. باز شدن پنجره نقل و انتقالات و حضور بازیکنان جدید اما باعث می گردد تا صندلی مستحکم منشا در ترکیب ثابت به خطر بیفتد.

مهدی ترابی را بیشتر در کناره های زمین به عنوان بال راست یا چپ دیده ایم. برانکو اما نظر دیگری روی این بازیکن دارد و شاید پست او را در پرسپولیس تغییر بدهد. درست مانند لیگ شانزدهم که وحید امیری از وینگر چپ به خط حمله منتقل شد و همراه طارمی، در این منطقه از زمین بازی کرد.

برای مهدی ترابی هم برانکو، چنین خوابی دیده. استفاده از او در خط حمله و به عنوان مکمل علی علیپور. در این روش، گادوین منشا روی نیمکت می نشیند و جای خود را در ترکیب ثابت از دست می دهد. آنوقت شاید این مهاجم اهل نیجریه به خودش بیاید و بازی های بهتری به نمایش بگذارد.

این پرسپولیس، تیم رویایی برانکو برای نیم فصل دوم است. تیمی قدرتمند با بازیکنانی مهم و آماده. از این پرسپولیس بیشتر می شنویم، تیمی که مدعی نخست قهرمانی در لیگ هجدهم خواهد بود.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1973

به "سروش جلوی کمال، ترابی جانشین منشا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سروش جلوی کمال، ترابی جانشین منشا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید