سرمربی تیم فوتبال بانوان سپاهان: کوشش می کنیم با جوانان به قهرمانی برسیم

به گزارش مجله پریها، سرمربی تیم فوتسال بانوان سپاهان می گوید سال جاری، سال اعتماد به جوانان است می خواهیم با ترکیب جوانان و با تجربه ها به قهرمانی برسیم ومی دانیم که کار سختی پیش رو داریم اما داشتن انگیزه و امید هر چیزی را امکان پذیر می نماید.

سرمربی تیم فوتبال بانوان سپاهان: کوشش می کنیم با جوانان به قهرمانی برسیم

سمیه شهبازی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص آغاز تمرینات سپاهان برای آمادگی این فصل از رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان اظهار کرد: تمرینات خود را از اوایل مرداد ماه با بدنسازی آغاز کردیم. با توجه به اتفاقاتی که در فصل گذشته برای تیم رخ داد این فصل سعی کردیم آغاز خوبی داشته باشیم. اکثر بچه ها نیز از بازیکنان فصل قبل هستند که با آنها ادامه دادیم.

وی از زمرد سلیمانی، افسانه اقبال، فروغ موری و زهرا خندان به عنوان بازیکنان جدا شده از سپاهان نام برد و اضافه کرد: شاهمرادی از همیاری ارومیه، فیضی و محققیان ذوب آهن و نیکخواه از ایلام به تیم سپاهان پیوستند. تمام کوشش ما بر این بوده که با توجه به بازیکنانی که از دست دادیم بتوانیم بازیکنان با کیفیتی را جذب کنیم که در طول لیگ دچار مشکل نشویم.

می خواهیم به جوانان فرصت دهیم

وی در پاسخ به این که با جدایی سلیمانی و موری در درون دروازه و خط حمله دچار مشکل خواهید شد یا خیر، گفت: به هرحال بازیکنان جدید ظرفیت و پتانسیل را دارند اما تجربه ای که آن ها داشتند را ندارند. سلیمانی و موری از بازیکنان با تجربه ایران هستند. اما سال جاری سال بازیکنان جوان برای تیم ما است. فرای هر نتیجه ای که کسب کنیم هر چند تمام کوشش خود را برای قهرمانی خواهیم کرد؛ اما به دنبال استفاده از جوانان هستیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه پتانسیل اصفهان بسیار بالا است و اگر بر روی آن ها سرمایه گذاری کنیم، می توانیم خروجی خوبی در تیم های ملی داشته باشیم. من بیشتر به دنبال اهداف بلند مدت هستم و باشگاه هم موافقت نموده چرا که باشگاه سپاهان همیشه یک باشگاه بازیکن ساز بوده است و حرف اول در کشور را می زند و در بخش بانوان نیز همین نگاه را دارند.

سرمربی تیم فوتبال بانوان سپاهان با اشاره اینکه باشگاههای ما هنوز در بخش بانوان آموزشگاه فوتبال ندارند، توضیح داد: ذوب آهن وسپاهان از جمله باشگاههایی هستند که همیشه در تمامی رده ها تیم های پایه ای خوبی داشتند تا در آینده جذب تیم بزرگسالان باشگاه گردد اما متاسفانه هنوز در فوتبال این فرصت به دست نیامده است. بنابراین ما مجبور هستیم به نوعی بازیکنان جوان را در کنار بازیکنان با تجربه قراردهیم تا در آینده بتوانیم با فعال کردن آموزشگاه فوتبال بانوان مسیر تربیت و سرمایه گذاری فوتبال که در بخش آقایان داریم در بانوان نیز در پیش بگیریم.

وی ادامه داد: به همین منظور سال جاری سعی می کنیم بیشتر از جوانان استفاده کنیم تا کم کم به جایی برسیم که تیمی کاملاً بوم داشته باشیم، حضور جوانان در تمرینات در کنار بازیکنان باتجربه و همچنین بازی در لیگ می تواند آن ها را به رشد وبالندگی مناسب برساند.

شهبازی اظهار کرد: یک اردوی خوب با حمایت باشگاه در صفاییه داشتیم و بعد از مدتی کار بدنسازی کارهای تاکتیکی را به بدنسازی اضافه کردیم چون نزدیک به آغاز لیگ هستیم. 25 آبان ماه لیگ آغاز می گردد و امیدواریم بتوانیم نتایج درخشان فوتبال اصفهان را تکرار کنیم.

5 تیم با حامی و باکیفیت بهتر از 10 تیم بی کیفیت

وی در خصوص آغاز لیگ و اولین بازی تیمش در این فصل گفت: اولین بازی ما در فصل جدید با تیم استقلال خوزستان است که گویا این تیم انصراف داده است، البته هنوز قطعی نیست. از نظر من لیگ اگر با 5 تیم خوب و قوی برگزار گردد بهتر از لیگی است که با 10 تیم بی کیفیت و بدون حامی که در مسیر لیگ تا سرانجام یکی یکی کنار می روند، این مساله کیفیت لیگ را پایین می آورد و موافق نیستم.

وی بازگشت ملوان بندر انزلی به لیگ برتر فوتبال بانوان را یک اتفاق خوب دانست و خاطر نشان کرد: ملوان تیمی بوده که چندین سال در لیگ برتر حضور داشته و از تیم های خوب و جوندار فوتبال بانوان است که فوتبال با کیفیت و خوبی بازی می نماید. تیم هایی مثل ملوان که فوتبال خوبی را به نمایش می گذارند اگر به لیگ اضافه شوند خوب است، بودن این تیم ها در لیگ موجب بالاتر رفتن سطح بازی ها، لیگ و افزایش کارآیی و عملکرد بازیکنان ئ در نهایت به تیم های ملی است.

کانون طرفداران در بخش بانوان فعال تر می گردد

وی همچنین در خصوص کانون هوداران سپاهان در بخش بانوان گفت: زمین صفاییه اختصاصی بانوان است در بخش طرفداران به دنبال تشکیل کانون طرفداران و لیدر بانوان بودیم که در نهایت به کانون طرفداران کل باشگاه سپردیم و آن ها دنبال این مساله هستند که امیدوارم سال جاری بتوانیم در بخش بانوان نیز شاهد حضور طرفداران خوب بانوان در استادیوم باشیم.

به دنبال کسب نتایج خوب در قهرمانی جوانان آسیا هستم

مربی تیم ملی جوانان همچنین با اشاره به اردوهای خوب تیم ملی وبازی های تدارکاتی این تیم با تیم های اردن و بزرگسالان کشورمان تاکید نمود: برگزاری ارودهای مستمر و همچنین انجام دیدارهای دوستانه می تواند به کادر فنی تیم در شناسایی نقاط ضعف وقوت یاری کند و در کنار آن نیز تجربه بازیکنان نیز بالا می رود.

شهبازی توضیح داد: برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا 29 عازم میانمار هستیم، شناخت آنچنانی نتوانستیم از تیم هایی مثل میانمار و لائوس داشته باشیم و تنها می دانیم که کشورهای جنوب شرق آسیا همیشه سرعتی هستند و سرعت آن ها تیم هایی قدرتی مثل ما را اذیت می نماید. میانمار در این گروه اصلی ترین حریف ما به شمار می رود که به نوعی ناشناخته است. تجربه تیم های جنوب شرق آسیا نسبت به تیم ما بسیار کم است. آن ها تمرینات و مسابقات زیادی را شرکت کردند. ما نیز اگر بیشتر و منظم تمرین کنیم و در مسابقات بیشتری شرکت کنیم می توانیم این فاصله را سریع تر کوتاه کنیم تا از بین برود، البته حرکت رو به جلو داریم قبول دارم که آهسته است اما اگر این مسیر را خوب و قوی ادامه می دهیم به نتایج خوبی خواهیم رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1504

به "سرمربی تیم فوتبال بانوان سپاهان: کوشش می کنیم با جوانان به قهرمانی برسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تیم فوتبال بانوان سپاهان: کوشش می کنیم با جوانان به قهرمانی برسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید