سامانه اطلس آموزشی کل کشور طراحی شده است، تعریف الگوی متفاوت برای اینترنت مصرفی آموزشی در شبکه شاد

به گزارش مجله پریها، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش وپرورش گفت: الگوی برای اینترنت مصرفی دانش آموزان و معلمان در شبکه شاد تعریف می گردد.

سامانه اطلس آموزشی کل کشور طراحی شده است، تعریف الگوی متفاوت برای اینترنت مصرفی آموزشی در شبکه شاد

جهت دریافت مشاوره خدمات انواع کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، محمود حبیبی در مصاحبه با یک برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به شیوه نامه بازگشایی مدارس گفت: بازگشایی مدارس در سه ناحیه برنامه ریزی شده است؛ ناحیه منطقه بی خطر که آموزش به صورت حضوری خواهد بود، در مناطق پرخطر و قرمز حضور دانش آموزان را نخواهیم داشت و به وسیله بسته های دیگر و ترکیبی مانند آموزش تلویزیونی، آموزش در فضای مجازی و شبکه شاد، توزیع بسته های آموزشی آموزش را جبران می کنیم.

وی ادامه داد: در این مناطق سعی کردیم آموزش ها را به صورت ترکیبی داشته باشیم که پوشش حداکثری صورت گیرد همچنین در نقاطی که کم خطر هستند و نقاط زرد است آموزش را به صورت ترکیبی، و استفاده از سایر روش های دیگر برنامه ریزی نموده ایم تا فاصله گذاری اجتماعی رعایت گردد. طبیعتاً از روش زوج و فرد کردن یا حضور یکی در میان دانش آموزان در هفته استفاده می کنیم که در شیوه نامه بازگشایی مدارس درباره آن شرح داده شده است.

حبیبی درباره آموزش افرادی که گوشی همراه ندارند گفت: در بحث آموزش تکیه اصلی ما صرفاً شبکه شاد نیست ما آموزش تلویزیونی و شبکه شاد را خواهیم داشت، علاوه بر آن برای نقاط محروم که هیچ کدام یک از این دسته بندی وجود ندارد، بسته های آموزشی را توزیع خواهیم کرد تا به عدالت آموزش نزدیک شویم.

وی بابیان اینکه سامانه اطلس آموزش کل کشور را طراحی کردیم و با یاری مدیران مدارس اطلاعات آن را تکمیل می کنیم گفت: در این اطلس مشخص می کنیم که کدام یک از دانش آموزان به آموزش دسترسی دارند و کدام یک دسترسی ندارند. برای دانش آموزانی که از آموزش محروم می شوند برنامه ریزی های خاص را انجام خواهیم داد. هدف ما این است که پوشش حداکثری آموزش را داشته باشیم.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه هر شیوه آموزشی مزایا و معایبی نسبت به دیگری دارد گفت: آموزش های تلویزیونی ویژگی یک طرفه و آموزش شبکه شاد ویژگی دیگری دارد که هریک به نحوی زمینه آموزش را بین معلم و دانش آموز فراهم می نماید اما جهت گیری ما این است به سمتی برویم که بازمانده از تحصیل نداشته باشیم.

وی اضافه نمود: آموزش وپرورش مانند سایر بخش های دیگر با کرونا غافلگیر شد اما ما در بازه زمانی بسیار کوتاه شبکه شاد را راه اندازی کردیم هر بستری که تازه ارائه می گردد طبیعی است که یک سری مسائلی داشته باشد شبکه شاد نیز از این قاعده مستثنا نبود.

حبیبی مطرح کرد: سال جاری برنامه ریزی های کافی برای ارائه آموزش در کلاس های آنلاین برای تمام دانش آموزان کشور انجام شده است از طرفی جلسات متناوبی را با وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی برای تأمین زیرساخت اینترنت در کل کشور داشتیم. وزارت ارتباطات در اقصی نقاط کشور به طور مناسب پوشش دهی شبکه ملی ارتباطات را خواهد داشت.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش وپرورش ادامه داد: در جلسه ای که در خدمت مرکز ملی فضای مجازی بودیم قول داده شد تمام ظرفیت کشور به کار گرفته گردد تا با بحث مسائل پهنای باند و ترافیک برای شبکه شاد روبرو نباشیم. پیش بینی ما این است که تقریباً به10درصد ظرفیت کشور برای آغاز سال تحصیلی در شبکه شاد احتیاج داریم ما فکر می کنیم این موضوع با همکاری این دو نهاد صورت بگیرد.

وی اشاره نمود که استفاده از پلات فرم های دیگر خارجی برای آموزش امکان پذیر نخواهد بود. مجموعه قوانین را برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تنظیم خواهیم کرد همچنین ظرف یک هفته آینده طبق مصوبه جلسه کمیته ملی فضای مجازی الگوی مصرفی برای دانش آموزان و معلمان را مشخص می کنیم و بر اساس آن الگوی مصرف هزینه و مبالغی که باید برای استفاده از شبکه اجتماعی شاد مطرح گردد در نظر گرفته خواهد شد.

4145

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3677

به "سامانه اطلس آموزشی کل کشور طراحی شده است، تعریف الگوی متفاوت برای اینترنت مصرفی آموزشی در شبکه شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه اطلس آموزشی کل کشور طراحی شده است، تعریف الگوی متفاوت برای اینترنت مصرفی آموزشی در شبکه شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید