در نشست قهرمانان غایب کمیسیون ورزشکاران چه گذشت؟

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، پس از درخواست اعضای غایب کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک برای برگزاری جلسه خبری، فدراسیون کشتی به عنوان یکی از معترضان به تصمیمات حاشیه ساز کمیته ملی المپیک وارد گود شد و امروز میزبان نشست ویژه این قهرمانان بود. بدین ترتیب حسن یزدانی، ذبیح اله پورشیب، احسان حدادی، امین بوداغی، شهربانو منصوریان، هادی ساعی، فرزانه فصیحی، محمدرضا گرایی و ندا شهسواری که در نشست قبلی کمیسیون ورزشکاران حضور نداشتند به نشست امروز دعوت شدند.

در نشست قهرمانان غایب کمیسیون ورزشکاران چه گذشت؟

این نشست خبری رأس ساعت 14 امروز سه شنبه با حضور جمعی از قهرمانان غایب در جلسه قبلی کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک در محل فدراسیون کشتی برگزار گردید.

یزدانی: امیدوارم یک بزرگتر پیدا گردد

حسن یزدانی عضو کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک که در جلسه قبلی این کمیسیون حضور نیافت امروز در ابتدای این نشست خبری گفت: صحبت های لازم را دوستان انجام دادند. دغدغه ها بین ورزشکاران انفرادی معین است و امیدوارم یک بزرگ تر پیدا گردد تا به موضوعات دامن زده نگردد و به ورزش یاری گردد. در کشتی قهرمانان بزرگی داشتیم مثل تختی و امروز هم قهرمانان خوبی داریم که می توان از حضور آنها در کمیسیون استفاده کرد. قهرمانان زیادی در کشتی، وزنه برداری و تکواندو و سایر رشته ها داریم که امیدوارم از آنها استفاده گردد. به دستور دبیر آمدم و امیدوارم مسائل حل گردد.

گرایی: اصل اختلاف بر سر قول به سوریان بود

در ادامه محمدرضا گرایی، قهرمان کشتی فرنگی دنیا و المپیک نیز گفت: اصل اختلاف کشتی با کمیته ملی المپیک و صالحی امیری این بود که به سوریان قول دادند جزو چهار نفر باشد و حتی اجازه ثبت نام هم ندادند. سوریان اسطوره کشتی است و جامعه کشتی این رفتار را نمی پذیرد. ما خواهش کردیم جلسه عقب بیفتد و رایزنی گردد تا سوریان برگردد و امیدوارم برای این مشکل راه حلی پیدا گردد.

احسان حدادی: دروغ در ورزش ما جا افتاده است

احسان حدادی ملی پوش دوومیدانی کشورمان نیز در مورد اتفاقات اتفاق افتاده مطرح کرد: ما باید پهلوانی و قهرمانی را یاد بگیریم، یاد بگیریم دروغ نگوییم اما متأسفانه این دروغ در ورزش جا افتاده است. می بینیم کمیسیون ورزشکاران برای دومین بار دچار مشکل شده است. چرا هادی ساعی با آقای ایکس دچار مشکل شده؟ ما قصد توهین نداریم. علت ندارد مسائل خانه را بیرون از خانه ببریم. سازمان بازرسی و وزارت هستند خصوصاً سجادی به عنوان وزیر که خود از قهرمانان هستند. او وزیر موفقی است و از این انتخاب تشکر می کنیم و امیدواریم در تمام پست های ورزشی، ورزشکاران سر پست باشند چون طعم ورزش و مدال را چشیده اند. اول به وسیله نهادهای ذیربط پیگیری می کنیم. به نمایندگی از 530 ورزشکار اینجا هستیم و این موضوع در همین کشور حل شدنی است. به همین علت احتیاج نداریم به IOC ورود کنیم چون همین الان ورزش کشور تهدید می گردد و نمی خواهیم برای کشور مسائلی ایجاد گردد. من حتی از بهداد سلیمی دعوت کردم تا اینجا بیاید.

ساعی: قصد تخریب نداریم اما همان جلسه اول رئیس انتخاب شد

هادی ساعی رئیس سابق کمیسیون ورزشکاران نیز از دیگر قهرمانان حاضر در این نشست گفت: امروز اینجا هستیم تا از حقوق ورزشکاران دفاع کنیم چون ما نماینده همه ورزشکاران هستیم. امیدوارم با یاری دوستان رسانه این مسائل حل گردد. امروز نیامدیم که بخواهیم مسائل را بیشتر کنیم، قرار است کاری کنیم ورزشکاران حرف های خود را بزنند و مسائل همنوعان خود را پیگیر باشند. قصد نداریم کسی را تخریب کنیم و حرف غیر کارشناسی هم نخواهیم زد. اختلاف شخصی نداریم و اختلاف به خاطر آئین نامه است. دوستان آئین نامه را بطور دقیق نمی دانند و به آنها چیزهایی گفته اند. من گفتم آئین نامه را بخوانند اما همان جلسه اول رئیس انتخاب شد. من مصاحبه میراسماعیلی را دیدم که گفته بود بودجه آنها را هم نمی دهند، نباید که به آنها ظلم گردد.

منصوریان: دوست داشتم به یزدانی رای بدهم

در بخش دیگری از این نشست شهربانو منصوریان هم در مورد حاشیه های کمیسیون ورزشکاران، گفت: اعتراض من به این بود که در جلسه گفتم قهرمانان کشتی نیستند. قرار بود فقط لوح بدهند و قرار نبود رئیس و نایب رئیس معرفی شوند. من دوست داشتم به حسن یزدانی رأی دهم اما همان روز رئیس را انتخاب کردند. من در مسابقه بودم و گفتم روز دوشنبه می توانم به جلسه بیایم اما بعد اعلام کردند نشست روز یکشنبه است. معین بود جلسه اول که همان 11 نفر به خودشان رأی دهند. اصلاً به من ورزشکار نگاه نکردند که چه گفتم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4496

به "در نشست قهرمانان غایب کمیسیون ورزشکاران چه گذشت؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "در نشست قهرمانان غایب کمیسیون ورزشکاران چه گذشت؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در نشست قهرمانان غایب کمیسیون ورزشکاران چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید