درمان موفق معتادان با رویکرد پزشکی شخصی

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، آروین حقیقت فرد، در ارتباط با برگزاری سومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران و برگزاری همزمان جشنواره دانشجویی، گفت: جدیدترین دستاوردهای علمی در ارتباط با موضوع پزشکی شخصی در این کنگره که 24 تا 26 بهمن 97 برگزار می گردد، توسط اساتید و صاحبنظران برجسته ارائه و مورد بحث و مصاحبه قرار می گیرد.

درمان موفق معتادان با رویکرد پزشکی شخصی

وی اضافه نمود: پزشکی شخصی در حوزه های مختلفی همچون بیماری سرطان، بیماری های روان و اعتیاد و ناباروری قابل بحث بوده و باید توجه داشت که بر اساس موضوع پزشکی شخصی هر فرد بر اساس ژنوم شخصی خود احتیاج به درمان متفاوت بیماری ها دارد در حالی که در پزشکی کلاسیک نشانه های دنیا شمول کلی وجود دارد و برای بیماران با یک بیماری یکسان اقدامات درمانی یکسانی انجام می گیرد در حالی که افراد بر اساس ژنوم خود احتیاج به درمان متفاوت داشته تا با بهبودی بهتری همراه شوند.

این متخصص در حوزه بیماری های روان و اعتیاد، ادامه داد: اعتیاد نیز از جمله بیماری هایی است که باید بر اساس پزشکی شخصی به آن توجه کرد همچنین این اصل را مدنظر قرار داد که درمان اعتیاد نداریم بلکه درمان معتاد مدنظر است و بر اساس ژنتیک فرد، ترک اعتیاد مناسب را می توان ارائه و در نهایت نتیجه موفق و بدون شکستی را شاهد بود.

حقیقت فرد گفت: در مورد بیماری های روان نیز به همین صورت است و ابتدا باید ژنتیک فرد را شناخت و در گام بعدی درمان مؤثر را انجام داد همچنین میزان وابستگی افراد به موادمخدر، سیگار، بازی های رایانه ای، اینترنت و ... بر اساس ژنتیک آنها متفاوت است بنابر این با استفاده از پزشکی شخصی می توان راه چاره مؤثرتری در درمان موفق این افراد داشته باشیم.

دبیر علمی جشنواره دانشجویی سومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران خاطرنشان کرد: در این کنگره که به همت مرکز تحقیقات پزشکی شخصی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار می شود دانشجویانی که در حوزه پزشکی شخصی مقاله و یا گزارشی دارند می توانند آن را از طریق سایت www.pmcongress.ir بخش جشنواره دانشجویی ارائه دهند و همه دانشجویان از دوره های کارشناسی تا دوره های تخصصی می توانند در این بخش کنگره شرکت نمایند و حتی موضوعاتی همچون اقتصاد سلامت با رویکرد پزشکی شخصی و آینده پژوهی بر اساس پزشکی شخصی در این کنگره مدنظر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آذر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1110

به "درمان موفق معتادان با رویکرد پزشکی شخصی" امتیاز دهید

14 کاربر به "درمان موفق معتادان با رویکرد پزشکی شخصی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان موفق معتادان با رویکرد پزشکی شخصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید