خبرنگاران دومین حمله پهپادی انصارالله به عربستان در 24 ساعت گذشته

به گزارش مجله پریها، تهران- خبرنگاران- سخنگوی ائتلاف سعودی چهارشنبه شب با تأیید دومین حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به جنوب غرب عربستان در 24 ساعت گذشته، مدعی رهگیری و سرنگونی این پرنده یمنی شد.

خبرنگاران دومین حمله پهپادی انصارالله به عربستان در 24 ساعت گذشته

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری رسمی سعودی چهارشنبه شب گزارش داد: نیروهای ائتلاف یک فروند پهپاد بمب گذاری شده را که توسط حوثی ها (جنبش انصارالله) به سمت شهر خمیس مشیط در جنوب غرب عربستان به پرواز در آمده بود، رهگیری و سرنگون کردند.

ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف خودخوانده عربی با اعلام این خبر مدعی شد که نیروهای ائتلاف چهارشنبه شب توانستند، این پهپاد را که قصد حمله به شهر خمیس مشیط داشت، سرنگون نمایند.

این دومین حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به شهر خمیس مشیط در جنوب غرب عربستان در 24 ساعت گذشته است.

بامداد چهارشنبه نیز المالکی با تأیید خبر حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به عربستان مدعی رهگیری و انهدام این پرنده یمنی شده بود.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4012

به "خبرنگاران دومین حمله پهپادی انصارالله به عربستان در 24 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دومین حمله پهپادی انصارالله به عربستان در 24 ساعت گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید