خبرنگاران بهره برداری از 5 طرح پتروشیمی در بهار 1400

به گزارش مجله پریها، تهران- خبرنگاران- مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پنج طرح از سبد طرح های جهش دوم صنعت پتروشیمی در بهار 1400 عملیاتی می شوند.

خبرنگاران بهره برداری از 5 طرح پتروشیمی در بهار 1400

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، امیر وکیل زاده گفت: سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، فرایند عملیات اجرایی و بهره برداری بعضی از طرح ها با موانع و مشکلاتی روبه رو شده بود، اما با کوشش های صورت گرفته ساخت هیچ طرحی متوقف نشده است.

وی با بیان اینکه در بهار سال آینده پنج طرح باقی مانده از 17 طرح برنامه ریزی شده برای سال 99 به بهره برداری کامل می رسند، اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی ها، طرح های پتروشیمی سبلان، فاز یک مسجدسلیمان، پارسیان سپهر، فاز یک آرتا انرژی و فاز نخست طرح پتروکیمیای ابن سینا در بهار 1400 به بهره برداری می رسند.

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه توسعه زنجیره ارزش به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است، گفت: به دنبال آن هستیم که زنجیره را در ابعاد مختلف توسعه دهیم تا افزون بر جلوگیری از خام فروشی، تنوع سبد محصولات پتروشیمی و ارزش اضافه کرده بالاتری ایجاد گردد.

به گزارش خبرنگاران، سال جاری برای تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی ، پتروشیمی های کاوه، هگمتانه، میاندوآب، کیمیای پارس خاورمیانه، لردگان، فاز یک پتروشیمی بوشهر، واحد فراوری کاتالیست لرستان، سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه، پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، فاز دوم پتروشیمی ایلام و پتروپالایش کنگان به جمع پتروشیمی های کشور پیوسته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4062

به "خبرنگاران بهره برداری از 5 طرح پتروشیمی در بهار 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بهره برداری از 5 طرح پتروشیمی در بهار 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید