جابه جایی های جمعیتی صنایع دستی را با چالش روبرو می نماید

به گزارش پریها، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری بر حفظ خلاقیت و اصالت موجود در هنرهای سنتی کشور توسط هنرمندان تاکید نمود.

جابه جایی های جمعیتی صنایع دستی را با چالش روبرو می نماید

پریها: بهروز عمرانی با بیان اینکه هنرهای سنتی و صنایع متنوعی در کشور وجود دارد، گفت: با توجه به اقلیم و جغرافیای گوناگون در کشور وجود هنرهای سنتی و صنایع دستی متنوع یک ارزش محسوب می گردد در صورتی که این امر در کشورهای دیگر کم سابقه یا بی سابقه است.

وی مطرح نمود: نمایشگاه های صنایع دستی فرصت خوبی است که مجموعه میراث فرهنگی بتواند خود را به خوبی معرفی کند و این در حالی است که می دانیم بخش زیادی از مشاغل خانوادگی ما با حضور و فعالیت بانوان در حوزه هنرهای سنتی و صنایع دستی شکل می گیرد.

رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در ادامه با اشاره به شعار رونق فراوری در امسال اضافه کرد: از آنجایی که این هنرها و صنایع ،ساخت کشور و با مواد کاملا ایرانی هستند، به طور حتم می تواند ما را در تحقق شعار سال و رونق فراوری و همچنین مبارزه با چالش های پیش روی همچون کمبود آب یاری کند.

وی ادامه داد: کمبود آب اقتصاد کشور را به شدت پر تنش نموده است و باعث شده بخش زیادی از جوامع روستایی کشور دچار جابجایی های جمعیتی شوند که این امر اقتصاد ، امنیت، هنرهای سنتی و صنایع دستی و تبلیغ و اشاعه آنها را با چالش های بسیاری روبرو می نماید.

عمرانی تاکید نمود: فراوری هنرهای سنتی در کشور می تواند ما را در رونق فضای کسب و کار و صنایع کوچک یاری کند.

وی با اشاره به اینکه هنرهای سنتی ما مخاطب خاص خود را دارد، گفت: فراوری این هنرها محدود است اما هنری که خلق می گردد و به کار گرفته می گردد می تواند خلاقیت و اصالت های ما را حفظ کند.

منبع: چمدان
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2743

به "جابه جایی های جمعیتی صنایع دستی را با چالش روبرو می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جابه جایی های جمعیتی صنایع دستی را با چالش روبرو می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید