توضیحات تازه درباره اختلال صندلی ها، آیا کمبود بنزین داریم؟

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، صبح امروز سامانه سوخت کشور دچار مشکل شد و رانندگان مجبور شدند در صف های طولانی بمانند و بنزین آزاد بزنند.

توضیحات تازه درباره اختلال صندلی ها، آیا کمبود بنزین داریم؟

عده ای از کاربران شبکه های مجازی پیش بینی نموده بودند که احتمالا قرار است مانند دفعه قبل، بنزین گران گردد. لازم به ذکر است وزیر کشور ساعاتی بعد از این ماجرا، شایعه گرانی بنزین را رد کرد. او تاکید نموده بود که هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.

با این حال به نظر می رسد کاربران شبکه های مجازی همچنان نگران هستند و یادآوری می نمایند دفعه پیش هم مسولان کشور گفته بودند قرار نیست قیمت حامل های انرژی افزایش پیدا کند اما بنزین به یک باره گران شد.

هادی بیگی نژاد، عضو کمیسیون انرژی در همین باره به خبرنگاران می گوید: علت تعطیلی پمپ بنزین ها نه افزایش قیمت بنزین است و نه به علت کمبود بنزین. مشکل ایجاد اختلال در سامانه هوشمند سوخت کشور است.

سامانه بنزین هک شده بود؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه می دهد: اختلال در ارائه خدمات در بعضی از پمپ های بنزین ناشی از یک اشکال فنی و سامانه ای است و به زودی برطرف می گردد و هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.

او با تایید حمله سایبری بیان می نماید: سامانه بنزین امروز هک شده است. کارت رانندگان در پمپ بنزین خوانده نمی گردد و به همین علت این مشکل پیش آمده. مساله حمله سایبری است نه کمبود بنزین.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران حمله سایبری را رد نموده است.

بیگی نژاد در ادامه افزایش قیمت بنزین و کمبود آن را تکذیب می نماید: قیمت بنزین قرار نیست گران گردد و مردم نباید نگران افزایش قیمت بنزین باشند.

این عضو کمسیون انرژی اظهار می نماید: تنظیمات سیستم و سامانه به هم خورده و نمی توان از کارت ها استفاده گردد. ما به قدری مازاد بنزین داریم که بنزین هم صادر می کنیم.

برای مطالعه بیشتر در این باره، گزارش ماجرای اختلال در صندلی های سوخت چیست؟ را هم بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4435

به "توضیحات تازه درباره اختلال صندلی ها، آیا کمبود بنزین داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات تازه درباره اختلال صندلی ها، آیا کمبود بنزین داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید