تور مجازی: نیوزلند بهشت عکاسان

به گزارش مجله پریها، مقاله های مرتبط:

دریاچه های فوق العاده زیبا، ارتفاعات همواره برفی، آبدره ها، سواحل درخشان و حتی کمربند آتشفشانی تنها بخشی از زیبای های کشور نیوزلند هستند.

تور مجازی: نیوزلند بهشت عکاسان

اما، متأسفانه با وجود تمام این زیبایی ها هیچ تضمینی نیست که شرایط برای گرفتن عکس های زیبا مناسب باشد. شش ماه برنامه ریزی، معین نقشه راه و حتی هماهنگی با هلیکوپتر، همه و همه ممکن است به خاطر یک تندباد شدید بی فایده باشد. دو روزی در راه بودیم و تمام مدت بارانی شلاقی می بارید. آفتابی وجود نداشت. باد شدیدی که آغاز به وزیدن نموده بود شانس چندانی برای پرواز برفراز آبدره های غربی (شگفت انگیزترین نقطه نیوزلند) باقی نگذاشته بود.

از طرفی، شرایط آب و هوایی سر سازگاری با ما نداشت و از طرف دیگر، شانس با ما بود که خلبانمان رادهال جونز (Rod Hal-Jones) بود که بین عکاسان و فیلمسازان آدم سرشناسی است. او حتی، با ژاک-ایو کوستو (Jacques-Yves Cousteau) برای ساخت فیلم نیوزلند همکاری داشته است. در تمام سری فیلم های هری پاتر و با بسیاری عکاسان معروف همکاری داشته است.

او می گفت:

نمی تونیم به آبدره برسیم، طوفان دقیقا از همان جا می آید، اما شما را جایی خواهم برد که هیچ عکاس حرفه ای تا به حال ندیده است.

آنجا را با خوشحالی و به امید بازگشت دوباره و کشف مکان های تازه ترک کردیم.

سفری دو روزه زیر شدیدترین باران ها؛ چهل و هشت ساعت بدون ذره ای پرتو نور خورشید و هر لحظه ای که باد شدید احتمال پرواز برفراز آبدره های غربی (زیباترین مقطه نیوزلند) را کم تر و کم تر می کرد. اما تسلیم نشدنی در کار نبود.

تصویر پانوراما

منبع: کجارو / cdn.wonderfulengineering.com / airpano.com
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4524

به "تور مجازی: نیوزلند بهشت عکاسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجازی: نیوزلند بهشت عکاسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید