11 سیاره فیلم های علمی، تخیلی که زندگی در آن ها از کره زمین بهتر است

به گزارش مجله پریها، فیلم های علمی- تخیلی قدرت های جادویی دارند که به واسطه آن ها می توانند ما را به سرزمین های خیالی ببرند که به مقدار زندگی روزمره واقعی به نظر می رسند. هرچه عناصر فانتزی این آثار بیش تر باشد مخاطبان بیش تری مجذوبشان می شوند. گم شدن در این سرزمین های خیال انگیز یکی از تفریح های بچگانه در سراسر جهان است و هیجانش همواره مثل روز اول تازه است.

11 سیاره فیلم های علمی، تخیلی که زندگی در آن ها از کره زمین بهتر است

مهم نیست چند سال داریم، هر سنی زمان خوبی برای تماشای فیلم هایی است که در سرزمین های آینده نگر و خارق العاده اتفاق می افتند. ما عاشق تماشای این داستان های افسانه ای هستیم و وقتی تیتراژ خاتمهی روی صفحه نمایش ظاهر می گردد، متوجه می شویم در تمام مدت فیلم مشغول سیر و سلوک در این سرزمین های خیالی بودیم. برخی از این سرزمین ها مملو از هیجان و خطر هستند و برخی هم همه عناصر زیبای زندگی واقعی را کنار هم قرار دادند و به دنیای رویایی و ایده آل تبدیل شدند. این شما و این 11 سیاره فیلم های علمی- تخیلی که دوست داریم حداقل یک روز کامل را در آن ها بگذرانیم.

11- ریسا در پیشتازان فضا (Star Trek)

سیاره ای را تصور کنید که می توانید در گوشه گوشه اش چشم انداز ها گردشگری جزایر گرمسیری را ببینید این توصیف مناسبی از سیاره خیالی ریسا در فرانچایز محبوب پیشتازان فضا است. این سیاره علمی- تخیلی در معرض زلزله قرار گرفته است و به همین علت هم کاملا قابل سکونت نیست اما آب و هوایش به وسیله گونه های بومی و به یاری یک سیستم فوق پیشرفته به گونه ای کنترل می گردد که در تمام روزهای سال آب و هوایی مطبوع و گرمسیری دارد.

ریسا یکی از سیارات عضو فدراسیون است و ساکنانش آن را سیاره لذت می نامند؛ چیزی معادل بالی و مالدیو خودمان با این تفاوت که یک سیاره کامل مملو از سواحل دل پذیر و خوراکی های گرمسیری است.

استیکر لپ تاپ طرح فضا کد 60 مجموعه ده عددی

14,000 تومان

مشاهده و خرید

10- هلیون پرایم در فرانچایز ریدیک (Riddick)

ریدیک یک فرانچایز علمی- تخیلی دست کم گرفته شده است که هیچ وقت نتوانست در حد و مقدار مجموعه ای مثل جنگ ستارگان (Star Wars) ظاهر گردد و توجه مخاطبان را به خودش جلب کند. با این حال یک دنیا فریبنده با امپراتوری های کهکشانی و موجودات اسرارآمیز و فوق العاده قدرتمند را به تصویر کشید.

هلیون پرایم یک سیاره بزرگ در دنیا ریدیک و مهد دانش، فرهنگ و تنوع مذهبی است. برترین بخش زندگی در این سیاره سیستم تامین انرژی فوق قدرتمندش است که شامل شبکه های پیچیده ای از رله های خورشیدی است که علاوه بر این که انرژی مورد احتیاج برای ساکنانش را تامین می نماید و حتی انرژی سایر سیارات را هم فراهم می نماید.

9- نوور در نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy)

هر کسی که نگهبانان کهکشان را تماشا نموده باشد آرزو دارد بتواند به سیاره نوور (Knowhere) سفر کند. این سیاره در حقیقت سر بریده یک موجود کهکشانی ناشناخته است و در طول زمان به پناهگاه امنی برای یاغیان و کلاه برداران بین کهکشانی تبدیل شده است. نوور در دنیای سینمای مارول مکان بسیار مناسبی برای انواع و اقسام معاملات خلاف و مبهم است و ساکنانش را از چشم دنیا دور نگه می دارد.

نوور تقریبا مکانی مشابه کشتی غرق شده در دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean) است و در آن اتفاقات هیجان انگیزی رخ می دهد که بعید است بتوانید مشابه آن را در سایر نقاط MCU پیدا کنید.

فیلم سینمایی نگهبانان کهکشان اثر جیمز آرتون

11,900

تومان

ساختنی بلا مدل نگهبانان کهکشان کد 10251

1,390,000

تومان

محصولات نگهبانان کهکشان در خبرنگاران

مشاهده همه

8- نابو در جنگ ستارگان (Star Wars)

سیاره نابو به عنوان خانه ملکه پادمه آمیدلا تمدن غنی دارد که برای صلح و همزیستی مسالمت آمیز ارزش زیادی قائل است. منطقه ها مسکونی این سیاره معماری زیبا و کلاسیکی دارد که در ادغام با زیست بوم سرسبز منطقه به شدت چشم نواز است. نابو از نظر زیبایی شناختی تجلی از سبک رترو فوتوریسم (بازگشت به آینده) است و البته تاثیر سبک های باروک و بیزانس را هم می توان در آن دید.

اگر قرار باشد در دنیایی موازی از سیاره نابو بازدید کنید بدون شک جاذبه های زیادی برای تماشا دارید؛ از شهرهایی با معماری خاص گرفته تا مکان های طبیعی بکر با رودخانه ها و آبشارهای زیبایش.

7- آسگارد در ثور (Thor)

تمدنی مملو از خدایان مختلف که با فناوری های جادویی پشتیبانی می گردد و در آن می توان انواع و اقسام نوشیدنی های عجیب و غریب را پیدا کرد؛ با این اوصاف زندگی در نسخه MCU سیاره آسگارد هیجان انگیز به نظر می رسد. انواع و اقسام فعالیت های تناسب اندام در این سیاره ارائه می شوند؛ از پیاده روی در صخره ها گرفته تا مبارزه محبت آمیز با جنگجویان سرخوش. از همه مهم تر در سیاره آسگارد هیچ وقت احساس تنهایی نمی کنید؛ زیرا بر اساس فیلم های اولیه فرانچایز ثور آسگاردی ها همواره علتی برای مهمانی و دورهمی پیدا می نمایند.

به عنوان آپشن خاتمهی باید بگوییم رفت و آمد به آسگارد بسیار راحت است زیرا به یاری پل بایفراست می توانید به سادگی به هر سیاره ای در منظومه شمسی سفر کنید.

6- سایبرترون در تبدیل شوندگان (Transformers)

یک هوادار سرسخت زیبایی شناسی در دنیای علمی- تخیلی و آینده نگر بی شک از اقامت در سایبرترون خانه ربات های هوشمند غرق لذت خواهد شد. با این حال احتمالا احتیاج است برای خودشان منبع تغذیه ای را پیدا نمایند؛ زیرا سایبرترون یک سیاره تمام فلزی و مملو از کوه ها و دشت های آهنی است.

سایبرترون هم مثل نوور نگهبانان کهکشان بخشی از بدن یک خدای باستانی است. افق های تمام فلزی سایبرترون می تواند چشم انداز ای مجذوب کننده برای زمینیان باشد. بعلاوه زندگی میان ربات های هوشمندی که می توانند در کسری از ثانیه به انواع و اقسام ماشین های زمینی تبدیل شوند، برای هر عشق ماشینی یک رویای دوست داشتنی است.

ساختنی مدل تبدیل شوندگان کد 373

45,000 تومان

مشاهده و خرید

5- کریپتون در سوپرمن (Superman)

اگر هوادار کمیک بوک باشید، فقط و فقط به خاطر حضور سوپرمن در کریپتون هم که شده اقامت در این سیاره را در لیست آرزوهایتان قرار می دهید. هر لایو اکشن تازه ای که از زندگی این ابرقهرمان نمادین منتشر می گردد، تصویر متفاوتی از کریپتون ارائه می دهد.

کریپتون در دوران اوجش سیاره ای با تمدنی به شدت غنی و پیشرفته بود که حتی ساکنانش برای موقعیت احتمالی تخریب سیاره نقشه فرار داشتند. بعلاوه به علت جغرافیایی مملو از کوه های کریستالی دل ربا احتمالا بسیار تماشایی است.

4- مگراتیا در راهنمای مسافران مجانی کهکشان (Hitchhikers Guide to the Galaxy)

احتمالا یکی از دیوانه وارترین تمدن های فرازمینی در مگراتیا در جریان است. ساکنان این سیاره به تجارتی منحصربه فرد و لوکس مشغول اند؛ آن ها سیاره می سازند، سیاره هایی که دقیقا مطابق خواسته های مشتریان دیوانه شان طراحی می گردد و به هر چیزی که اراده نمایند مجهز می گردد.

در یکی از سکانس های فیلم یکی از اهالی مگراتیا ادعا می نماید بخشی از گروهی بوده که کره زمین را طراحی نموده و به خاطر طراحی نروژ برنده جایزه شده است. در هر صورت سفر به این سیاره تجربه ای شگفت انگیز است و احتمال اگر بخواهید تا ابد در آن جا بمانید، احتیاج است با حرفه پول ساز سیاره سازی آشنا شوید.

3- باکو در پیشتازان فضا (Star Trek Universe)

باکو سیاره ای کوچک در بخش 441 دنیا پیشتازان فضا با گروه کوچکی از ساکنان انسان نما است. باکو برخلاف سایر گزینه های این لیست به خاطر تکنولوژی های خاصش مورد توجه قرار نگرفته بلکه مردمانی دار که از زندگی با فناوری های بسیار ابتدایی احساس رضایت می نمایند. زندگی در این سیاره ایده خوبی برای کسانی است که دوست دارند دور از تکنولوژی زندگی آرامی داشته باشند. بعلاوه در این سیاره تشعشعات متافیزیکی منتشر می گردد که سلامتی و زندگی ابدی ساکنانش را تضمین می نماید.

2- کوروسانت در جنگ ستارگان (Star Wars Universe)

کوروسانت تجلی از یک سیاره پیشرو و آینده نگر، مرکز جمهوریت و مرکز کل دنیا جنگ ستارگان است. کوروسانت یک اکومونو پلیس است به این معنی که کل سیاره از یک شهر واحد تشکیل شده است. در این سیاره با انواع و اقسام آسمان خراش های عجیب و غریب، افق متراکم کلان شهر و رگبار بی وقفه نورهای نئونی روبرو می شوید.

کوروسانت به عنوان مرکز سیاسی دنیای جنگ ستارگان محل استقرار سنای کهکشانی، معبد و آرشیو جدای و بسیاری دیگر از موسسات مهم دیگر است.

ساختنی دارت ویدر جنگ ستارگان برند دکول مدل 9015

980,000

تومان

لگو مدل جنگ ستارگان 75333 Obi-Wan Kenobi Jedi Starfighter

3,120,000

تومان

محصولات جنگ ستارگان در خبرنگاران

مشاهده همه

1- پاندورا در آواتار (Avatar)

در حالی که آواتار به خاطر بالا بردن استانداردهای جلوه های ویژه بصری در سینما شناخته می گردد اما در نهایت به گفته گاردین باعث به وجود آمدن نوعی حس نارضایتی در مخاطبان شد که نام سندرم پس از تماشا آواتار را به آن دادند. در حقیقت دنیا آواتار به مقدار ای زیبا و دل انگیز بود که مخاطبان از این که با خاتمه فیلم از آن برای همواره جدا شدند، احساس ناراحتی می کردند.

این سندروم از جادو پاندورا ناشی می شد؛ سیاره ای که به مقدار ای رویایی و دوست داشتنی بود که مخاطبان از واقعی نبودن آن احساس افسردگی می کردند.

منبع: movieweb

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4781

به "11 سیاره فیلم های علمی، تخیلی که زندگی در آن ها از کره زمین بهتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 سیاره فیلم های علمی، تخیلی که زندگی در آن ها از کره زمین بهتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید