تمرینات ورزشی ممنوعه در روزهای قرنطینه خانگی

به گزارش مجله پریها، ایسنا/ یک دکترای فیزیولوژی ورزشی تمرینات و حرکات ورزشی ممنوعه در خانه را بر شمرد و تاکید نمود که افراد مختلف به دلیل آسیب پذیری از انجام این دسته از تمرینات خودداری نمایند.

تمرینات ورزشی ممنوعه در روزهای قرنطینه خانگی

شکوفه سخنور در خصوص تمرینات و حرکات ورزشی که در منزل نباید انجام داد، اظهار کرد: در حالی که با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم ماندن مردم در خانه، توصیه می گردد حتما ورزش کردن در منزل مدنظر قرار گیرد، اما باید توجه داشته باشیم که بعضی حرکات ممنوع بوده و نباید آن ها را انجام داد چراکه موجب آسیب در افراد می گردد.

وی ادامه داد: با انجام ساده و صحیح حرکات زیادی می توانید سطح فعالیت تان را حفظ یا افزایش دهید و احتیاج به کار ویژه و عجیب و غریبی ندارید، بنابراین در روزهایی که در منزل تمرین می کنید از اجرای حرکاتی که پرش و جهش شدید دارند خودداری کنید.

این دکترای فیزیولوژی ورزشی با بیان این که نباید سعی کنید خودتان حرکات جدید و ترکیبی را ابداع یا اجرا کنید، گفت: این مساله در حیطه حرکت شناسی مردم نیست و فقط باید حرکاتی را انتخاب کرد که از قبل آموزش دیده باشند یا ساده و تایید شده هستند.

سخنور با اشاره به این که باید دقت کرد تا تمام حرکات را در دامنه حرکتی ایمن و بدون درد در مفاصل انجام گردد، اعلام نمود: افراد مختلف باید برای افزایش فشار یا حجم تمرین از تغییر زاویه حرکات و یا اجرا در تکرارهای بسیار زیاد خودداری نمایند و توجه داشته باشند که انجام تکرارهای بسیار زیاد کمکی به افزایش تناسب نمی کند بلکه ممکن است میزان آسیب را نیز افزایش دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3342

به "تمرینات ورزشی ممنوعه در روزهای قرنطینه خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرینات ورزشی ممنوعه در روزهای قرنطینه خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید