تمامی فرایند صدور پروانه و خاتمه کار الکترونیکی می گردد

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، رضا عباسی ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه تجربه نشان می دهد بخش قابل توجهی از شهروندان از فرایند دریافت پروانه و صدور سرانجام کار رضایت ندارند، گفت: به طور معمول برای دریافت پروانه، پرونده باید مراحل مختلف از جمله استعلام فضای سبز، تایید نقشه آتش نشانی، مجوز شورای تایید نما و ... را پشت سر بگذارد که تمامی این موارد فرایند را طولانی می نماید.

تمامی فرایند صدور پروانه و خاتمه کار الکترونیکی می گردد

وی ادامه داد: یکی از چالش های این روند آن است زمانی که پرونده وارد یکی از این مراحل می گردد، دیگر هیچ اقدامی نمی تواند روی آن صورت بگیرد، به عبارت دیگر کل فرایند قفل و منوط به دریافت مجوز از یک بخش می گردد.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران با یادآوری این نکته که تحت این شرایط متوسط دریافت پروانه ساخت 45 روز در پایتخت است، گفت: با توجه به تاکید شهردار محترم تهران مبنی بر کاهش زمان صدور پروانه، یکی از اقداماتی که می توان انجام داد معین تکلیف بخشی از فرایندها همچون استعلام فضای سبز است.

عباسی در شرح این موضوع اظهار کرد: گاه برای استعلام درباره تک درخت پرونده ماه ها مسکوت می ماند، این در حالی است که سازمان بوستان ها می تواند سالانه درختان را ممیزی و وضعیت آن ها را معین تکلیف کند تا زمان ارجاع پرونده در کم ترین زمان جواب استعلام داده گردد. البته در این مورد، شهرداری و شورای شهر وارد عمل گردیده اند و قرار است برای فرایند استعلام از فضای سبز مدت زمانی لحاظ گردد.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال درست کردن گلوگاه برای مردم نیستیم، بلکه می خواهیم شهرهوشمند ایجاد کنیم، گفت: برای دریافت پروانه ساخت یکی از رویه های معمول این است که درخواست دهنده برای احراز مالکیت حضور داشته باشد و پس از تایید هویت، فرایند صدور پروانه شروع گردد. به تازگی با سازمان ثبت احوال هماهنگ شدیم تا بلافاصله بعد از درخواست مالک، اداره ثبت نظر خود را اعلام کند و در صورت تایید، درخواست پروانه داده گردد.

عباسی ادامه داد: کوشش ما این است مالک تنها در این مورد به شکل حضوری درخواست دهد و در مابقی مراحل روند را به شکل مجازی پیگیری کند. برای تحقق این هدف، با سازمان فاوا وارد مذاکره گردیده ایم، اما پیش از آن فرایندهای قانونی باید اصلاح گردد و در برخی از موارد اگر امکان تحول ساختاری وجود ندارد حداقل، بازه زمانی تعیین برای پاسخگویی به استعلام تعریف گردد.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران در سرانجام با تاکید بر اینکه کاهش فرایند صدور پروانه و سرانجام کار در نهایت رضایت شهروندان را به دنبال دارد، گفت: با انجام این تغییرات بخشی از مشکل شهرداری تهران برای کسب درآمدهای پایدار حل می گردد و شهروندان نیز بسیار کم تر از گذشته درگیر فرایند بوروکراتیک می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آذر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1035

به "تمامی فرایند صدور پروانه و خاتمه کار الکترونیکی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمامی فرایند صدور پروانه و خاتمه کار الکترونیکی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید