تقویت مغز به کمک مواد غذایی

به گزارش مجله پریها، ما دائما در تلاشیم تا ذهنمان را سرشار از دانش و دانستنی کنیم و دوست داریم هر چه سنمان بالاتر می رود چیزهای بیشتری به دانسته هایمان اضافه گردیده باشد. در این بین چیزی که اهمیت زیادی دارد و به تقویت مغز ما کمک می نماید رژیم غذاییمان است. به همین دلیل رژیم غذاییمان را باید از بین مواد غذایی سالم انتخاب کنیم تا مغزی سالم داشته باشیم و به خوبی بتوانیم از آن بهره ببریم. همانطور که با افزایش سن میزان دانسته های ما در حال افزایش است کارکرد ذهن و حافظه مان در حال تحلیل رفتن است و ضعیف می گردد. به همین دلیل در ادامه این مطلب به آشنایی با مواد غذایی می پردازیم که در سنین بالا ذهنمان را تقویت می نماید.

تقویت مغز به کمک مواد غذایی

مهم ترین مسئله تاثیر گذار روی تقویت مغز ما عادت های غذاییمان هستند.

اگر شما رژیم خود را تغییر دهید و آغاز به استفاده از انواع مواد غذایی سالم تر به عنوان رژیم غذایی روزانه خود کنید، می توانید مغز خود را برای آینده بهتر آماده کنید. استفاده از مواد غذایی سالم تا حدود 24 درصد علائم از دست دادن حافظه و توانایی استدلال را کاهش می دهد. در این میان کسانی که از غذاهای چرب و چاق نماینده در رژیم غذاییشان استفاده می نمایند زودتر وارد مسیر از دست دادن حافظه می شوند.

از غذاهای دارای آنتی اکسیدان تغذیه کنید

احتمالا از خواص زیاد آنتی اکسیدان ها می دانید. آنتی اکسیدان ها به مبارزه با رادیکال های آزاد بدن می پردازند و از این طریق از ابتلا به سرطان جلوگیری می نمایند و واکنش های زنجیره ای که باعث مرگ سلول ها می شوند را کاهش می دهند. آن ها در بسیاری از مواد غذایی وجود دارند. این مولکول های غذایی از عوامل اصلی سالم نگه داشتن مفز و بدن هستند زیرا وظیفه تقویت سلول ها و رگ های خونی را بر عهده دارند.

آنتی اکسیدان ها به وفور در میوه ها و سبزیجات یافت می شوند و می توانید آن ها را به رژیم غذایی سالم خود اضافه کنید.

امگا 3 بخورید

وقتی بحث رژیم غذایی سالم پیش کشیده می گردد خیلی از افراد تصور می نمایند باید از اسید های چرب امگا 3 دوری نمایند، در صورتی که این چنین نیست. امگا 3 یکی از مکمل های غذایی است که برای بدن بسیار مفید است. این ماده به مغز شما کمک خواهد نمود تا بهترین عملکرد را داشته باشد. می توانید برای جذب امگا 3 ماهی بخورید تا عملکرد حافظه و یادگیری خود را افزایش دهید.

تخم مرغ را از قلم نیاندازید

حتما برای شما هم رخ داده که بعضی صبح ها برای صبحانه با تخم مرغ آب پز از خود پذیرایی کنید. تخم مرغ یکی از منابع اصلی کولین است. کولین یک ماده مغذی است که به چگونه عمل کردن ذهن ما کمک می نماید و برای رشد حافظه ضروری است.

ماده مغذی کولین برای فراوری استیل کولین مورد استفاده قرار می گیرد. استیل کولین یک انتقال دهنده عصبی ضروری در حافظه است.

تخم مرغ پخته برای صبحانه و ماهی برای ناهار دو ترکیب غذایی سالم هستند که می توانید از آن ها بهره ببرید و باعث تقویت مغز شما می گردد.

میزان گردو را در رژیم غذاییتان بیشتر کنید

مردم نظرات متفاوتی در مورد این ماده غذایی مغذی دارند. خیلی از افراد از طرفداران گردو هستند و بعضی دیگر سمتش هم نمی روند. ضروری است آن دسته از افراد که از گردو دوری می نمایند بدانند که گردو به داشتن مغزی سالم تر و عملکرد بهتر حافظه کمک بسزایی می نماید. گردو مانند ماهی دارای امگا 3 است و همچنین نوعی آنتی اکسیدان قوی به شمار می رود که فعالیت رادیکا ل های آزاد را در بدن به حداقل می رساند.

بوقلمون را به برنامه غذاییتان اضافه کنید

گوشت بوقلمون دارای آمینو اسیدهای ضروری بدن است و به فراوری بعضی مواد شیمیایی در بدن کمک می نماید. این ماده شیمیایی حافظه و هوشیاری فرد را بهبود می بخشد و به تقویت مغز کمک می نماید. اگر بوقلمون در دسترستان نبود می توانید از مواد دیگری مانند ماهی، پنیر، مرغ و بادام که شامل این اسید هستند بهره ببرید.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 15 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 815

به "تقویت مغز به کمک مواد غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت مغز به کمک مواد غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید