تعویق سه ساله بازگشت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری

به گزارش پریها، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از مصوبه این کمیسیون اطلاع داد که براساس آن دوره بازگشت سپرده گذاری تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به مدت سه سال به تعویق افتاد.

تعویق سه ساله بازگشت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری

محمد خدابخشی در گفت وگو با پریها، با اشاره به جلسه عصر امروز(سه شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، معاون اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی گفت: آنالیز جزییات طرح اصلاح قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بود.

وی اضافه کرد: در این جلسه ماده یک طرح اصلاح قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با اصلاحاتی مصوب شد، براساس این ماده دوره بازگشت سپرده گذاری تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به مدت سه سال به تعویق افتاد تا این منابع به همراه سایر منابع صرف اعطای تسهیلات گردد.

به گفته وی، سازمان برنامه و بودجه گزارش نظارتی درباره اجرای قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از ابتدا تاکنون ارائه کرد که براساس این گزارش اجرای این قانون بر تثبیت جمعیت روستایی تاثیر گذشته و در بعضی مناطق موجب مهاجرت معکوس شده است.

خدابخشی با بیان اینکه طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه میزان انحراف از اجرای قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری کمتر از 10 درصد است، گفت: از جمله ایرادات اجرای قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری غلبه تسهیلات محوری بر برنامه محوری، نگاه نقطه ای به مناطق روستایی و عشایری، عدم توجه به مسائل منطقه ای، ناتوانی روستاییان در تامین وثیقه برای دریافت وام، طولانی بودن فرآیندهای بانکی، نبود صنایع کوچک در رده تسهیلات گیرندگان، ضرورت پایدارسازی اشتغال ایجاد شده و... است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه همچنین یادآور شد: از جمله راهکارهای لازم برای برطرف ایرادات اجرای قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، تقویت نظام ضمانت سرمایه گذاری، اضافه شدن صنایع کوچک به رده های تسهیلات گیرندگان، افزایش پوشش بیمه ای برای شاغلان در برنامه و... است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2878

به "تعویق سه ساله بازگشت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق سه ساله بازگشت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید