(تصاویر) ماجرای یک سال اقامت دو زن تنها در قطب شمال

به گزارش مجله پریها، سونیوا سوربی و هیلده فالون نخستین زنانی بودند که بدون حضور مردان، یک سال تمام را در مجمع الجزایر سوالبار نروژ در قطب شمال به سر بردند.

(تصاویر) ماجرای یک سال اقامت دو زن تنها در قطب شمال

به گزارش خبرنگاران، این دو تن که برای انجام مطالعات اقلیمی در این مکان دورافتاده مستقر شده بودند، چندین ماه را در داخل یک کابین 20 متری بدون آب و برق گذراندند. در واقع برنامه اصلی آنان این بود که بعد از عزیمت به قطب شمال در ماه سپتامبر گذشته، با گذراندن 9 ماه در ماه مه به خانه خود بازگردند، اما وقوع همه گیری کرونا برنامه آنان را به هم زد.

محدودیت های سفری وضع شده باعث شد تا کشتی حامل دوستان، خانواده و شرکای علمی آنان نتواند برای بردنشان به قطب بیاید و درن تیجه آنان مجبور شدند سه ماه دیگر منتظر بمانند. در این مدت تنها ارتباطشان با دنیای بیرون از طریق حساب هایشان در شبکه های اجتماعی بود.

در سوالبار که در شمالی ترین نقطه اروپا و بین نروژ و قطب شمال قرار گرفته است، آسمان سه ماه تمام تاریک است و دما تا 30 درجه زیر صفر کاهش می یابد. خرس های قطبی مرتب به محدوده کابین سرک می کشند به همین خاطر همه وسایلی که بیرون محفظه نگهداری می شوند باید به اصطلاح ضد خرس باشند، چرا که اگر خرس ها آن ها را ببرند یا بخورند ساکنان به لحاظ تامین مایحتاج به دردسر می افتند.

زندگی کابینی در قطب شمال در زمستان سخت سوالبار برای هر فردی چالشی سخت به شمار می رود. امسال برای اولین بار اکیپ حاضر در قطب را تیمی کاملا زنانه تشکیل می دادند که در کنار سگ شان اتا این شرایط را تحمل کردند.

این دو می گویند: وقت آن رسیده بود تا تاریخ را از نو بنویسیم؛ که سنت را در اینجا بشکنیم و نشان دهیم که بدون مردان قدرتمند، توانا و پیروز هستیم.

دانشمندان به طور متناوب این منطقه را مورد مطالعه قرار می دهند تا دریابند که چگونه تغییرات آب و هوایی بر ذوب شدن یخ دریا تاثیر می گذارد. این پروژه ها، اما پیش از این معمولا کوتاه بوده و در تابستان اتفاق می افتادند.

در جریان این اقامت طولانی مدت محققان با مطالعه شفق های قطبی داده هایی را برای سازمان فضایی آمریکا، ناسا، فراهم کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4026

به "(تصاویر) ماجرای یک سال اقامت دو زن تنها در قطب شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) ماجرای یک سال اقامت دو زن تنها در قطب شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید