تشخیص سرطان پروستات با آزمایش ادرار خانگی

به گزارش پریها به نقل از مدیکال نیوز، سرطان پروستات سلامت نیمی از مردان بالای پنجاه سال را در جهان تهدید می کند، ولی روش های مقابله با آن هنوز دقیق و سریع نیستند. حال محققان انگلیسی برای اولین بار آزمایش ادراری را ابداع کرده اند که سرطان پروستات را شناسایی می کند.

تشخیص سرطان پروستات با آزمایش ادرار خانگی

درمان سرطان پروستات باید در زمانی آغاز شود که رفتار تهاجمی آن آغاز شده باشد و تا قبل از آن ضرورتی برای این کار وجود ندارد. تا به امروز دو روش برای تشخیص این سرطان در قالب یک نوع آزمایش مقعدی دیجیتال و یک نوع آزمایش خون در دسترس بوده است. اما دقت این روش ها رضایت بخش نبوده است.

آزمایش جدید ادرار که شناسایی سرطان پروستات تهاجمی را ممکن می کند، پی یو آر نام دارد و از طریق بررسی ژن های موجود در ادرار درجه پیشرفت سرطان پروستات را با دقت بالایی معین می کند. بر اساس همین آزمایش می توان سرطان پروستات را به سه دسته دارای خطر کم، متوسط و بالا تقسیم بندی کرد.

این آزمایش فعلا بر روی 14 داوطلب اجرا شده و دو نمونه ادرار آنها به فاصله یک ساعت از یکدیگر جمع آوری و بررسی شده که نتایج حاصل از آن مثبت بوده است. البته آزمایش مذکور باید به فاصله 6 تا 12 ماه تکرار شود تا دقت نتایج حاصل از آن افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3067

به "تشخیص سرطان پروستات با آزمایش ادرار خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص سرطان پروستات با آزمایش ادرار خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید